צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  עצירת שתןענת 21:07 25/05/2008
בתי בת 3, ילדה חכמה , חברותית ושמחה. הילדה נגמלה לפני חודשיים מרצונה, מיד עם הולדת אחיה הקטן. מאז נגמלה לא היו כמעט "פספוסים" וגם בלילה כמעט ולא הרטיבה (אל אף שישנה עדיין בחיתול). לפני כשבוע הילדה התחילה לסרב לתת שתן בשירותים, היא היתה מתאפקת שעות על שעות והדרך היחידה בה נתנה שתן לבסוף היתה באמבטיה, בחצר (כשאני מחזיקה אותה באויר) או ב"שטפון" על הרצפה. אציין כי כל ישיבה עימה בשירותים היתה מלווה בבכי וכלום לא עזר. אגב, קקי היא כן עושה בשירותים. עוד אציין כי ששללנו דלקת בדרכי השתן ו/או בעיה רפואית.
עוד כמה עובדות רלוונטיות: הילדה חגגה יום הולדת לקראתו התרגשה מאד וכן אנו בתהליך מעבר דירה שמוסיף לחץ כללי לאוירה בבית.
שאלתי - מה לעשות? כיצד לעזור לה? (בינתיים אנחנו פשוט משקות את הגינה..)
   עצירת שתןאורית גודקאר, פסיכולוגית 10:25 31/05/2008
ענת שלום,
אני לוקחת בחשבון שהתייעצתם עם רופאת ילדים, כי זהו השלב החשוב הראשון לעשות. כשלב שני, נדמה לי שזה לא נושא להתייעצות ברשת והייתי פונה לפסיכולוגית התפתחותית כדי להרחיב את נקודת המבט ולקבל עזרה, לפני שייגרם נזק. צר לי על העיכוב בתגובתי, אבל אל תתמהמהו! פנו בהקדם.
בהצלחה,
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו