צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  איך לספר?מיכל 14:58 05/06/2008
אני חולה במחלה כרונית, שמצריכה טיפול תרופתי קבוע. מבחינת תפקוד , בד"כ הכל בסדר והמחלה מאוזנת ולא מתבטאת בחיי היומיום.
יש לי שלושה ילדים . הגדול בן חמש, האמצעית בת 3 והקטן בן חודש.
האח אינו יונק בגלל התרופות שאני לוקחת והגדול התחיל לשאול שאלות... למה את לא מניקה ?

איינני נוהגת לשקר לילדי וממילא אני חושבת שצריך לספר לו בשלב מסויים על המחלה שלי.
כששאל גמגמתי משהו על זה שאני לוקחת כדורים ולכן לא מניקה.
השאלה המתבקשת לא אחרה לבוא: "מתי תבריאי?"
"מרחתי" איזו שנהיא תשובה לא מספקת ואנני רוצה להשאיר זאת כך.
מאז אני מנסה לחשוב כיצד אני מספרת לו, בלילהפחיד וגם מבלי "למרוח" ?
   אמא חולהאורית גודקאר, פסיכולוגית 21:28 12/06/2008
מיכל שלום,
אכן מצב לא פשוט. לילדנו יש דרך להביא את אמיתות החיים אל קדמת הבמה בלי עטיפות. וזה לא פשוט.
אני מניחה שגם את עברת בינך לבין עצמך תהליך של התמודדות עם המחלה, עם תקופות בהן המחלה יותר מציקה לך ותקופות בהן את מקבלת אותה בקלות רבה יותר. מה עזר לך בתקופות הקשות? מה עזר לך להגיע ליותר השלמה עם המחלה? אולי משהו מזה יכול לעזור גם לבנך?
בעניין מתן מידע, לא הייתי מגזימה, גם אם הוא ילד נבון. הייתי אומרת שכמו שיש אנשים מרכיבים משקפיים או צריכים מקל כשהם הולכים יש אנשים שצריכים תמיד לקחת תרופה וזה לא אומר שהם "חולים" כמו שהוא רגיל כשהוא חולה - נחלים, לוקחים תרופה, מבריאים. את יכולה לומר לו שאת מרגישה טוב והתרופות נועדו לשמור שתמשיכי להרגיש טוב, ולכן את חייבת להמשיך לקחת אותן למרות שאת לא מרגישה חולה.
נסי להיעזר גם באבא של הילדים, לעיתים המרחק הרגשי של אדם שלישי יכול להקל על המשימה.
כל טוב ובריאות לכולנו!
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו