צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  הילד מעצבן את כולםטלי 08:40 07/07/2008
שלום, יש לי שלושה ילדים : ילדה בת 10.5 , ילד בן 8, ותינוק בן 1.8. הבן שלי שבן ה- 8 הוא נבון ומאד חכם, אבל מציק לכולם כל הזמן. בכל מסגרת חברתית בה הוא נמצא הוא מוצא דרכים להציק, הוא לא מקשיב ואי אפשר להשתלט עליו. (הוא גם לא יודע מתי להפסיק). הוא גם מרשה לעצמו לדוגמא: בבית הספר הוא מתעסק עם ילדים בכיתה של הבת הגדולה מקניט אותם, מדבר על אחותו ואפילו הרשה לעצמו לסתור לאחד מהם. הוא יודע שהם גדולים ממנו ולא יכו אותו בגלל שהוא קטן. בימי שישי כאשר נפגשים עם כל הבני דודים תמיד בסוף הוא נפלט החוצה מהמשחקים כי הוא לא מסוגל להיות חלק מכולם - מחבורה אלא בסוף מקשיב לעצמו ועושה רק מה שהוא רוצה וכך לא משתלב עם כולם והם לא רוצים לשחק איתו. כאשר מנסים לנהל שיחה להבין מה הגורם להתנהגות ספציפית או למקרה שהיה הוא בורח בהתקפי זעם וקשה מאד להתמודד עם פתרון לבעיה. מה עושים? ממה לדעתך זה נובע? בהתחלה חשבנו שזה מקנאה באח הקטן אבל אין לזה הצדקה בבית הספר . . בחוגים . . או בכל מסגרת אחרת שהוא מוצא את עצמו מחכה לעזרה. . חוץ מזה שההתנהגות הזו היתה לפני שהתינוק נולד תודה טלי
   ילד מעצבןאורית גודקאר, פסיכולוגית 06:51 14/07/2008
טלי שלום,
נשמע שהבן האמצעי שלך לא מצליח למצוא את מקומו בצורה טובה, אם במשפחה ואם בחברה בכלל. מהתיאור שלך אני רואה לנגד עיני ילד שסובל מאד, שרוצה אבל לא יוצא לו כפי שהתכוון. הוא מחפש קשר ונשמע שהוא פשוט לא מצליח לצאת מהמצב שבו הוא כלוא. בשלב זה, כשהוא כבר בן 8, הדרך המתאימה ביותר תהיה לפנות לטיפול פסיכולוגי עבורו, שילווה בהדרכה לכם ההורים. הדפוסים כבר די התקבעו, והם נרחבים מאד (גם בבית וגם מחוץ לבית) וזה מלמד אותי שצריך לעשות עבודה של בנייה מחדש והיא ארוכה וקשה, אבל אפשרית מאד! טיפול יכול לחולל פלאים, לעזור לו ללמוד לתקשר אחרת, ולהקל על הסבל שהוא חש.
בהצלחה,
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו