צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  פחד מבלוניםשירה 13:54 02/09/2008
שלום רב,

ביתי בת שנתיים ושלושה חודשים, לאחרונה היא התחילה לפחד מבלונים, פחד שאני שמה לב שהולך ומחמיר, בעבר היא לא פחדה מבלונים ודווקא זכור לי ששיחקנו עם בלונים. לא זכור לי מאורע ספציפי שגרם לפחד הזה שלה מהבלונים.
מלבד בלונים היא תמיד היתה רגישה לרעשים אבל לא משהו שהוא בגדר חריג.
היא לא מוכנה להכנס לחלל שיש בו בלונים,היא נרתעת אחורה ואומרת - הביתה.
יחסית לגילה היא מאוד מפותחת, מדברת שוטף, בעלת בטחון, חברותית, יודעת לעמוד על שלה, יודעת מה היא רוצה.
היא כרגע מחליפה מסגרת, נכנסה לגן חדש.
אגב יש לה אחות הגדולה ממנה בשלוש שנים.
הייתי רוצה לדעת כיצד ניתן לעזור לה להתמודד עם הפחד מהבלונים.

אודה לעזרה,

שירה
   הופעת פחד מבלוניםאורית גודקאר, פסיכולוגית 11:54 04/09/2008
שירה שלום,
יש ילדים שמפתחים עם הזמן פחדים שקודם לכן לא היו להם, ודווקא ילדים נבונים מועדים לכך יותר מחבריהם, משום שהם מבינים לעומק את המשמעויות. נשמע שכך קרה לביתך.
הייתי מציעה לך לעשות תהליך הדרגתי של חשיפה לבלונים - קודם לגעת בבולנים ריקים, שיהיו מונחים בסביבה הטבעית של המשחק של בתך. אחר כך לנסות לנפח אותם קצת ולהוציא את האוויר יחד איתה. ובהמשך, לנפח יותר ולהוציא, ואז לנפח בלי לרוקן. כל התהליך הזה צריך להיעשות בסבלנות ולטווח לא קצר, כדי שהיא תתיידד עם הבלונים בכל שלב שהם משנים צורה. לבסוף אפשר יהיה ממש לפעול יחד על מנת להוציא את האויר ואפילו לפוצץ!
בהצלחה,
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו