צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  גמילה מבקבוק לתינוק בן 8 חודשיםשלי 19:49 30/08/2008
שלום,
בני בן 8 חודשים רגיל להירדם עם בקבוק-למרות שבצהריים הדבר אינו כך.
התחלנו עם אוכל מוצק בחודשיים האחרונים.
מספיקה לו גם כמות של 60CC כדי להירדם.
ניסינו מספר פעמים אך זה היה חזק מאיתנו ותמיד הגענו למסקנה שכנראה הוא באמת רעב. יכול להיות שסתם ניסינו להרגיע ולשכנע את עצמנו...
בקיצור אנחנו מבולבלים מאוד - האם זה בסדר בגילו או שכדאי להתעקש??האם זה הרגל שיכול להיעלם מעצמו??
זקוקים לתשובה...
אנחנו המבולבלים
   הרדמה ובקבוקאורית גודקאר, פסיכולוגית 08:46 01/09/2008
בוקר טוב שלי,
האם אני מבינה נכון, בנך נרדם בצהרים ללא בקבוק - האם זה רק בגן או גם בהיותו בבית, בשבתות או חופשות? איך הוא נרדם בצהרים - בצורה מכוונת במיטתו או פשוט צונח לו כשהעייפות מכריעה אותו? האם יש טקס שינה בלילה או בצהרים? האם הוא ינק קודם, ואם כן, האם היה נוהג להירדם תוך כדי הנקה או שהיו לו דרכים אחרות להירדם?
התשובות לשאלות אלו חיוניות להבנה רחבה וטובה יותר של המצב כרגע.
באופן כללי, אין דרך לנבא מראש האם אופן ההירדמות בגילו הרך ינבא בהכרח את המשך הדרך, או שהוא מעצמו יסגל לעצמו הרגל חדש- יש ילדים שימצאו דרכים אחרות מעצמם, ויש שיצטרכו סיוע של ההורים בלמידה של אופן הירדמות אחר. בוודאי שלא אוכל לומר מה הכיוון שייקח בנכם, משום שאין לי מספיק היכרות איתו ואתכם. בינתיים, הייתי מנסה לדלל את ריכוז הפורמולה בבקבוק, או מנסה להחליף את החלב במים לחלוטין, בעיקר מתוך מחשבה על בריאות השיניים שלו...
אם תרצי להרחיב, את מוזמנת,
בברכה,
אורית
www.hebpsy.net/orit
   הרדמה ובקבוק -שלי 08:54 05/09/2008
היי אורית,
ראשית תודה על התשובה והיחס.
אני אנסה להעביר לך את מצבנו העכשווי כי זה די מתחיל להלחיץ אותי ואני לא ממש מקבלת תשובות מאף אחד ואולי את תוכלי לעזור לי. אז ככה - בני עדיין בבית - עוד לא נכנס לגן. יש פעמים בהם בשנת הצהריים שלו נרדם ברגע בלי בקבוק, או שפשוט כמו שאמרת צונח לו.. רב הפעמים זה במיטה שלנו.
בערב יש אמבטיה,סיפור ולמיטה עם בקבוק. במצבים בהם הוא אכל לפני-לוקח לו שעות להירדם הוא ממש נלחם,וכמעט ולא מצליח להירדם בלי בקבוק.
בני ינק עד גיל 5 חודשים (יניקה+בקבוק) ורב הפעמים היה נרדם תוך כדי יניקה.
אורית,אני יודעת שאין דרך לנבא מראש את התנהגותו בהמשך הדרך אך אני נורא מוטרדת שמא אגרום לו נזקים גדולים יותר בעתיד.
ניסיתי להחליף לו את הפורמולה במים אך בשנייה שהמים מגיעים לפיו הוא מבין ש"עבדנו" עליו...ולא מוכן לשתות.
בקשר לדילול הפורמולה - האם זה אומר לשים כמות קטנה יותר של הפורמולה על כמות גדולה של מים?נאמר לי שזה לא בריא לעשות זאת.. האם זה נכון?

והדבר האחרון - איך מלמדים ילד להירדם???
המון המון המון המון תודה...
...
אמא שלי
   מחכה לתשובתך... תודהשלי 12:46 08/09/2008
   הירדמות בלי בקבוקאורית גודקאר, פסיכולוגית 11:11 09/09/2008
שלי שלום,
סליחה על העיכוב בתגובתי - לא ראיתי את התוספת המאוחרת.
רציתי להמליץ לך על ספר מצוין שקראתי, שנקרא "לישון בלי לבכות" של פנטלי. מפורט, מעשי ואנושי מאד.
בעיני, נכון יהיה לעזור לבנכם ללמוד להירדם אחרת, לא רק בסיוע הבקבוק. למיטב ידיעתי תינוקות בגילו כבר לא צריכים לאכול בלילה, ויכולים להסתדר בלי, בעיקר שמדובר בכמות כזו קטנה.
אחד הדברים החשובים זה לייצר טקס שינה מוכר, בו הבית נכנס לאווירה של הירגעות - אורות עמומים, קולות רגועים, פעילות רגועה יותר, אפשר בליווי מוזיקה חרישית ורגועה. אפשר לקחת ממנו את הבקובק כשהוא כבר ישנוני אך לא ישן, ולנסות לאפשר לו להירדם בלי. אם הוא מתעורר במחאה, להחזיר את הבקבוק למספר שניות ואז לנסות שוב. כך אפשר 3-4 פעמים, אך אם הוא לא נרדם - לאפשר לו להירדם עם הבקבוק ואז לנסות שוב למחרת. כך צריך להמשיך עד שהוא לומד להירדם ממצב רגוע וכמעט רדום בלי הבקבוק.
עוד רעיונות טובים תוכלי למצוא בספר, מקווה שעזרתי,
אורית
www.hebpsy.net/orit
   היי אורית,המון תודה על ההתייחסות ..שלי 20:57 09/09/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו