צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  הילד החמוד שלי מדאיג אותי... sos עד שאגיע לפסיכולוג/ית ילדיםמיכל 00:58 16/09/2008
מעט פרטים:
ילד בן 5.5 מאוד מאוד חכם ( לדעתי, ודעת גננותיו, על גבול המחוננות) בעל בעיות תכנון שמתבטאות בקושי שפתי ומוטורי .
בזמן האחרון עם התפרצויות מאוד קשות. בכי אין סופי ועצבות גדולה בעיקר סביב חוסר ההצלחה שלו במוטוריקה גסה ובכלל כל המיומנויות הביצועיות (כתיבה, השחלה, ציור)
"למה אני תמיד מפסיד בכדורגל?"
"למה אף פעם לא מבינים אותי?"
" אני הר געש שמתפוצץ והורס את כל האנשים ומציף את כל הבתים, וכל הזמן מתפוצץ"
אחרי כל הליכה לגן שעשועים- התפרצויות
ביקש ממני כמה פעמים להשאר אחרי הגן ללמד אותו איך מטפסים על מתקן. והוא לא מצליח ולא מצליח ולא מצליח...
לאחרונה בחרתי לו חוג פרטי שחשבתי שיעצים אותו . התגובה: טוב שאין ילדים בחוג. ככה לא יהיה למי להפסיד"
הפועל "למות/מת/אמות וכ"ו מופיע כל הזמן. היום הוא ממש הגזים בכמויות.
אני ל- חו- צה .
אני יודעת שכמעט ואי אפשר להגיד כלום משורה וחצי באינטרנט,
יחד עם זה החלטתי לכתוב כי אני מודאגת מאוד וכאמור עד שאגיע ליעוץ. האם יש משהו שאני יכולה לעשות/להגיד/לשדר עד שאמצע פסיכולוגית ילדים באיזור מגורי?
וגם- אודה על המלצה על פסיכולוג/ית ילדים או יועצת או מישהו אחר בעל הכשרה טיפולית כלשהי באיזור ירושלים?
   כאב נפשיאורית גודקאר, פסיכולוגית 14:07 16/09/2008
מיכל שלום,
אנסה להגיע לענות בפירוט מאוחר יותר - לצערי - רק רציתי לחזקך ולומר שקראתי ואתם במחשבותיי,
אורית
www.hebpsy.net/orit
   ושובאורית גודקאר, פסיכולוגית 21:49 16/09/2008
מיכל שלום,
ראשית רציתי לדעת האם בנך מקבל סיוע בחיזוק הקשיים שלו במוטוריקה - ריפוי בעיסוק? פיזיותרפיה? התעמלות מתקנת? שחיה? לכל אחת מהאופציות האלו יש הרבה מה לתת לו והיא מומלצת בחום. הייתי מתחילה עם הריפיו בעיסוק כמשהו ראשוני שיוכל לכוון אתכם - אם עוד לא עשית זאת כבר.
חשוב מאד מאש שתהיי שם איתו בכאב ובכעס שלו ובתסכולים - שתעזרי לו להבין את הרגשות שלו, ותתני לו לחוש לגיטימציה להרגיש ככה, אבל גם תוכלי אחר כך לעודד אותו, לספר לו שזה לא סוף העולם, שלכל אחד יש חולשות או קשיים, ושהוא ישתפר. והוא ישתפר!
לצערי, אין לי בשלוף המלצות על מטפלים בירושלים, לבד מאסתר כהן המקסימה והמדהימה, שבדרך כלל גם מוצפת בעבודה (-: אין לי טלפון אב ל היא מקבלת בשכונת רמות. האופציה הטובה ביותר תהיה להתייעץ עם פסיכולוגית הגן במיידי, גם לשם קבלת סיוע לכם ולו באופן מיידי, וגם לטובת המלצות עדכניות ומהימנות יותר על מטפלים שיוכלו לעזור בהיבט הרגשי בסביבת מגוריכם. חפשי את הטלפון של השירות הפסיכולוגי בשכונה שלכם, ובקשי לדבר עם פסיכולוגית הגן הספציפי שלכם. במזכירות יוכלו לקשר בינך ובינה גם אם אינך יודעת מיהי.
מטריד מאד העיסוק שלו במוות, וצריך לומר לו שלמרות שכרגע הוא מרגיש יאוש, התחושה הזו תשתנה, ושהוא ירגיש אחרת עוד מעט. זה נשמע טריוויאלי, אבל חשוב שזה ייאמר.
שולחת לכם כוחות ועידוד
אורית
www.hebpsy.net/orit
   תודה אוריתמיכל 23:22 16/09/2008
הילד כבר מטופל מגיל 2.5 אצל קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק. התחיל אתמול רכיבה טיפולית.
ובעניין המוות-
לא יודעת למה לא קישרתי עד עכשיו (ממממ...) אבל אחותו הצעירה היתה בסכנת חיים ועכשיו תודה לאל בסדר. כל הסיפור נגמר לפני חודשיים. יכול להיות שזה פשר ההתעסקות,

בכל מקרה תודה תודה על כל מילה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו