צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  יחס יחס יחסדידי 10:21 25/09/2008

שלום

הבן שלי כיום בן כמעט 4.
ןמדי יום אני לומדת עוד ועוד להכירו ולגלות עוד דברים חדשים באישיותו.
ישנה אצלו מין כמיהה עזה לקבלת תשומת לב.
אינני יכולה לבצע שיחת טלפון ולדבר בנחת עם חברה מבלי שיפריע לי או שיבוא לשבת עליי וכו'. וזה בא לידי ביטוי בכל מיני מקרים שונים.אני קצת מתייחסת לאחותו הוא כבר מתחיל בצורה מניפולטיבית של פתאום להשתלל או לילל וזאת למרות שהייתי איתו לפני 5 דק ונתתי לו את כל התשומת לה הראויייה.
בנוסף אנחנו באמת מרבים לתת לו אהבה וחיבה משוחחים איתו בכל מיני עינינים שונים (וחשבתי וככה גם הבנתי מקריאת מאמרים..) שילד שמקבל המון אהבה מהוריו ויחס לרוב הוא מסופק בנפשו ופנוי להתעסק עם ענייניו ולא מחפש כל הזמן בכוח עוד ועוד...
אז איך ניתן להסביר זאת שהוא לעולם לא מסופק ועדיין צמא לאהבה כאילו לא קיבל כלום.
בנוסף , אנו משתדלים ברוב המקרים לפנות אליו בכבוד ולדבר אליו בנחת ובשקט (כמובן גם שבצורה אסטרטיבית) אבל אם פתאום אנחנו נרים את הקול או נהיה קצת יותר נוקשים בגישתנו אליו פתאום יתחיל למרוד ולעשות הכל דווקא ויתחצף...
איך מפסיקים עם זה ומעבירים לו את המסר שלא כל הזמן אמא/אבא יכולים להיות איתו קוצי מוצי ולעיתים אנחנו ממהרים או כועסים ואין ברירה אלא לשנות את טון הדיבור.
מחמאות מאיתנו מאוד מניעות אותו לפעול... זה מאוד מדרבן אותו וזה כבר מטריד כי לא כל החיים אנשים יתנו לו מחמאות ופידבקים, יהיו לעיתים מקרים בהם יצטרך לבצע מטלות בלי כל הנחמדות מסביב
איך אפשר לשנות את זה אצלו?
תודה
בברכה
אמא
   ילד דורש יחסאורית גודקאר, פסיכולוגית 21:26 25/09/2008
דידי שלום,
במשפחות רבות מרגישים שסביב גיל ארבע החיים הופכים מאד לא פשוטים, אבל יש בכל זאת משהו בתיאור שלך שמטריד אותי - אולי התחושה שמשהו באיתותים של בנך פועל בצורה הפוכה ובמקום לעורר אותך לחוש אמפתיה והבנה את מרגישה שמתעורר אצלך כעס ונוצר ריחוק ביניכם. הייתי ממליצה לך ולבנזוגך לפנות הלתייעצות פנים אל פנים עם פסיכולוגית, כדי לברר קצת יותר לעומק את הדינמיקה הרגשית שמתרחשת בבית מול בנך. לצערי, אין לי הצעות לשינויים התנהגותיים בצורה מיידית, אך אני חושבת שיש סיכוי טוב לשיפור המצב בסיוע של התייעצות.
בהצלחה! ושנה טובה,
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו