צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  פחדים לילד בן חמשט 13:51 12/10/2008
שלום רב,
בני בן החמש וכמה חודשים החללאחרונה להתעורר עם פחדים.
יצויין שהואילד אינטלגנטי במיוחד.
לפני כחודשיים שלושה עברנו דירה לדירת קרקע במושב (לפני זה גרנו בדירה בעיר) והוא מתעורר בצעקות, מפחד להישאר לבד.
הוא מפחד מגנב. עם מאה ראשים. גנב שחוטף ילדים וכו..
אנחנומנסים להרגיע אותו בדרכים שונות-
בצורה ראציונלית- להגיד לו שיש לנו גדר, שאנחנו שומרים, שיש שומר במושב, שיש לנו כלבה שומרת
בצורה רגשית- לחבק אותו, לישון לצידו,
בצורה פרקטית - להדליק אור, לבקש שיחשוב על דברים אחרים שהוא אוהב

אבל הוא לטענתו לא מצליח..(והאמת שאני מבינה אותו- גם אני פחדנית לא קטנה ...)
שאלתי:
1. איך אני יכולה להרגיע אותו
2. איך אני יכולה להרגיע אותו שאני בעצמי לא מאהאחוז רגועה..
3. האם זה נורמלי? הוא מאוד פיקח ולא רוצה שיפתח מזה דפוס של מחשבות פחד אובססיביות. עד כה לא היה לו את זה כלל...
4. אנחנו לפני לידה של תינוק שלישי ..

מודה לך מאוד מראש,
טליה
   פחדאורית גודקאר, פסיכולוגית 19:29 19/10/2008
שלום טליה,
ילדים רבים בגיל חמש מפתחים חרדות ופחדים, כך שלא מדובר בהכרח בתופעה חריגה. מה שתפס אותי היה הדיווח שלך שגם את לא ממש מרגישה פבטוח במקום החדש. מדוע? מה עוזר לך להרגיש בטוחה יותר? האם הפחד שלך דומה לשל בנך? האם תוכלי להציע לו מניסיונך?
התקופה הזו, על השינויים שהיו ועוד יהיו (במזל טוב ובידים מלאות) מעוררת חרדות. הכי חשוב זה לנסות לשמור על דגרת חיים קבועה ככל הניתן וקרובה לזו שהיתה בטרם המעבר, עם טקסים שחוזרים על עצמם מידי יום. נסו להישאר צמודים אליו ככל הניתן, ופשוט קוו שהגל יעבור. אם המצב הופך בלתי נסלב (למשל, אי אפשר לצאת מהבית בגל הדאגה והפחדים) אושעובר פרק זמן משמעותי (יותר משלושה חודשים) נכון יהיה לפנות להתייעצות פנים אל פנים.
בהצלחה
אורית
www.hebpsy.net/orit
   תודה אוריתט 13:32 22/10/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו