צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פסיכולוגיית ילדים
מנהל/ת הפורום: אורית גודקאר
  מסרבת להיגמל בגןאני 22:14 06/11/2008
שלום,
בתי שת שנתיים וארבעה חודשים, ולפני ארבעה חודשים נולד לה אח קטן - אותו היא מקבלת יפה מאוד. היא מפותחת מאו לגילה, ןמדברת שוטף (כבר חודשים רבים).
לפני מספר חודשים החלה תהליך של גמילה מיוזמתה, אבל בשלב מסוים החלה להתאפק. בשל ההתאפקות, וכיוון שסברתי שזה לא הזמן הנכון (בשל הלידה, והעובדה שרק החלה ללכת לגן זמן קצר לפני כן) החזרתי לה את החיתול, למעט קקי - בכל ערב אחרי המקלחת בישבנון.
לפני מספר שבועות ניצלנו את החגים, והחלנו שוב תהליך של גמילה, והפעם הולך הרבה יותר טוב. בבית אפשר לומר שהיא כבר גמולה לגמרי (לא מפספסת, מבקשת ללכת לשירותים, וגם מנסה להוריד מכנסים ותחתונים לבד). עם זאת בגן - לא מוכנה בשום אופן. לעיתים מתפספס לה, ולאחרונה פשוט החלה להתאפק עד לשנת הצהרים, שעד שמים לה חיתול.
קנינו לה סיר "רק שלה", הבאנו לגן, מנסים לשכנע אותה - אבל היא בשלה (ומתעצבנת ששואלים אותה).
לא נראה שמפריעים לה הפספוסים או ההתאפקויות. האם להניח לה או לעשות משהו? בנתיים, אני מעכבת את המעבר לשלב הבא - ולא מורידה לה חיתול בשינה.
תודה וסוף שבוע נעים!
   גמילה בבית ובגןאורית גודקאר, פסיכולוגית 16:43 12/11/2008
שלום אני,
נראה לי שביתך מתקדמת היטב בתהליך, בהתחשב בכל האילוצים מסביב. לגבי ההתנהגות שלה בגן - הייתי מבקשת לשוחח עם הגננת, ולטקס עצה איתה על סמך ניסיונה בנושא. אני מאמינה שהדרך שהיא רואה כמתאימה תהיה הטובה ביותר, ומכיוון שאין לי מידע לגבי איך היא רואה את התהליך, קשה לי להשיא לה עצות. מתאים ללכת עם אנשים בהתאם לתפיסת העולם ולאופן שנוח להם להתנהל בנושא זה, כמו גם בנושאים אחרים.
אם הקושי הוא שהיא מתאפקת, אך לא מפתחת עצירות והימנעות בכלל, נשמע לי שזה עדיין בתחום התקין. כאמור, התיאור שלך נמשע לאוזניי סביר ונורמטיבי בהתחשב בכל הנתונים.
בהצלחה בהמשך הדרך!
אורית
www.hebpsy.net/orit
   גמילה בבית ובגןאורית גודקאר, פסיכולוגית 16:43 12/11/2008
שלום אני,
נראה לי שביתך מתקדמת היטב בתהליך, בהתחשב בכל האילוצים מסביב. לגבי ההתנהגות שלה בגן - הייתי מבקשת לשוחח עם הגננת, ולטקס עצה איתה על סמך ניסיונה בנושא. אני מאמינה שהדרך שהיא רואה כמתאימה תהיה הטובה ביותר, ומכיוון שאין לי מידע לגבי איך היא רואה את התהליך, קשה לי להשיא לה עצות. מתאים ללכת עם אנשים בהתאם לתפיסת העולם ולאופן שנוח להם להתנהל בנושא זה, כמו גם בנושאים אחרים.
אם הקושי הוא שהיא מתאפקת, אך לא מפתחת עצירות והימנעות בכלל, נשמע לי שזה עדיין בתחום התקין. כאמור, התיאור שלך נמשע לאוזניי סביר ונורמטיבי בהתחשב בכל הנתונים.
בהצלחה בהמשך הדרך!
אורית
www.hebpsy.net/orit

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו