צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  כדאי לקנות דקטרין על דעת עצמי?משמש בר 00:53 25/10/2008
לקטנצ'יק שלי (חודש וחצי) התחילה פטריה בפה והיא מתפשטת ממש במהירות בחלל הפה. נראה שהוא ממש סובל (לא רגוע בהנקה, בוכה באמצע פיהוק שמותח לו את העור...).
זה נשמע הגיוני פשוט ללכת לקנות לו מחר דקטרין אורל ג'ל למרות שאף רופא עוד לא ראה אותו? דרך אגב, גם יש לו גירוי איום במפשעה שהמיילדת שלי אמרה לי יום קודם ללכת לבדוק אם זו לא פטריה. לא הספקתי וכבר זה בפה שלו. כואב.
יש משהו שיוכל לעזור לו גם שם? משחות של תפרחת לא מועילות לו (וולדה, בייבי פסטה, אינוטיול)
   כדאי לקנות דקטרין על דעת עצמי?נירית אוליבקוביץ 22:18 30/10/2008
שלום
לא כדאי לקנות תרופות על דעת עצמך .

לא תמיד יופיעו סימנים ברורים וחד-משמעיים, ולכן במקרה של חשד מומלץ להיעזר במומחה .( במקרה כזה אני ממליצה לפנות לד"ר לבוביץ במושב אודים שהיא גם רופאה וגם יועצת הנקה מוסמכת )

בכל מקרה על מנת שתדעי
הסימנים לזיהוי פטרייה הקיימת בשד ו/או בפיו של התינוק(למרות שלא תמיד ניתן לראות אותה )
* כאבים ותחושה "שורפת" בתוך השד בזמן ההנקה ובעיקר אחריה
* צבע ורוד חזק ולא רגיל בפטמות
* חוסר רצון של התינוק לינוק או אי-שקט שלו ויניקה לעיתים קרובות
* פצעים לבנים בתוך פיו של התינוק
* לשון התינוק תהיה מכוסה בשכבה לבנה שאינה יורדת בגירוד עדין
* תפרחת-חיתולים בישבנו של התינוק, שלא תיפתר באמצעים הקונבנציונאליים

הטיפול בפטרייה כולל:
* דקטרין אורל ג`ל לפטרייה בפיו של התינוק. אפשר למרוח בעזרת האצבע או למרוח על הפטמה רגע לפני ההנקה
* קומפרסים של חומץ רגיל מעורב עם מים רתוחים שהתקררו (כמויות זהות משניהם) על השד: מרטיבים גזה סטרילית, מניחים לרבע שעה לפחות כל פעם, ואח"כ זורקים את הגזה
* החלפה והרתחה יומיומית של כל מה שבא במגע עם פה התינוק (מוצצים, פטמות בקבוקים, צעצועים וכו`) ועם הפטמות (חזיות, חולצות, מגבות וכו`). הדבקה חוזרת ממגע כזה עקב אי-הקפדה על כלל זה היא מאד מהירה ומאד מתסכלת

במקרה של פטרייה חשוב לטפל בו זמנית גם באם וגם בתינוק, כדי שלא ימשיכו להדביק זה את זה.
בכל מקרה לא ממלץ לקחת תרופות ללא המלצת רופא.
נירית אוליבקוביץ
יועצת הנקה מוסמכת ibclc
050-7814185

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו