צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הנקת יתר?ציפי 09:22 24/11/2008
האם יש כזה דבר הנקת יתר?
הקטן שלי בן 4 וחצי חד', יונק מלא, ושוקל כעת 10.1 ק"ג..
נולד 4.080 ק"ג, בגיל 5 שבועות היה 6.300 ק"ג.
הוא כל כך גדול וכבד, שבגדיו הם של 9-12 חודש...
בהתחלה אכל כל 3-4 שעות, כעת כל שעתים וחצי במקרה הטוב, גם בלילה מתעורר הרבה לאכול כל 3-4 שעות.
האם זה מדאיג? האם יש משהו שאני יכולה לעשות כדי להאט את העליה הזו במשקל? או אולי זה ירד בעצמו כשיתחיל לזחול וללכת...
תודה מראש על התיחסותכן!
   הנקת יתר?עדי יותם, IBCLC 19:25 24/11/2008
היי ציפי,

נדיר מאוד שתינוק יאכל יותר מדי בהנקה בלעדית.
דפוס ההנקה נשמע סביר, אך אכן העלייה שלו במשקל מכובדת ויותר מזה...
נסי למקם אותו על העקומות החדשות של ארגון הבריאות העולמי, ועדכני אם הוא חריג:

www.who.int/childgrowth/standards/en/

בהצלחה!
   תודה ושאלהציפי 09:53 25/11/2008
תודה על הלינק.
ממה שבדקתי, אורך 68 ס"מ ומשקל 10.1 ק"ג הוא בעקומה השלישית העליונה. או בטבלה אחרת מעל אחוזון 97.
מה זה אומר?
   ועוד שאלהציפי 10:01 25/11/2008
היציאות של הקטן לרוב בצבע חרדלי נוזלי.
לעיתים רחוקות הן בצבע ירוק שנספג בחיתול, לא נוזלי ועם מעט גבישים - פסים ירוקים. על מה זה יכול להצביע?
   מעל אחוזון 97עדי יותם, IBCLC 10:07 25/11/2008
אוקיי, אם הוא מעל העקומות, ייתכן שיש מקום לבירור רפואי - אולי מדובר בבעיה מטבולית כלשהו? לא בהכרח יש קשר להנקה עצמה - ז"א ייתכן שגם אם לא היה יונק, היה מגיע למשקל זה.

ייתכן שכשיתחיל לזחול, הדברים ישתנו.

יש בארץ שתי רופאות שהן גם יועצות הנקה: ד"ר מירה ליבוביץ', באודים, מומחית לרפואת משפחה, וד"ר דינה צימרמן, באזור ירושלים, שהיא רופאת ילדים. כרופאת ילדים היא מקבלת במסגרת מכבי (אולי גם דרך קופות אחרות? לא יודעת). כיועצת הנקה - בתל"ם בירושלים. לביקור אצל ד"ר ליבוביץ חלק מהקופות מחזירות השתתפות. אצל ד"ר צימרמן - אני לא יודעת, אבל יוכלו לומר לך בטלפון.

לגבי היציאות - לא נשמע חריג, בפרט שזה לא באופן קבוע כך.

בהצלחה ואת מוזמנת לעדכן אחרי התייעצות עם רופא - אשמח להמשיך ולברר לך בספרות אם תרצי.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו