צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  לא יודעת איך להתמודד עם ההנקה הפעם..ליאת 23:41 25/11/2008
אמורה ללדת עוד מעט את ביתי השלישית, ונושא ההנקה רק מפחיד אותי יותר הפעם..
עם הראשונה היה המון קושי, כאבים ובכי אינסופי סביב הענין כי פשוט לא הלך עד שכעבור חודש ויתרתי ועברנו לבקבוק.
היא היתה עצלנית ולא רצתה כל כך ואני לא ידעתי איך להגיש לה ציצי ואיך ללמד אותה לתפוס. מיותר לאמר, שיועצות ההנקה בבית היולדות וגם זו שהזמנתי הביתה , לא עזרו לי במיוחד..
עם השנייה לקח למעלה משבועיים עד שזה הסתדר וזה כאב נורא ובסוף גם היא ינקה רק מצד אחד (עד גיל 11 חודש !).
בצד אחד יש לי פיטמה סופר שקועה ולא הצלחתי לשלוף אותה וכל הפטמות סיליקון גם לא עזרו.. הן פשוט מאוד רגישות אצלי.
חשוב לי להניק ואני מאוד בעד ומבינה את החשיבות של זה וכו', אבל זה כרוך בהמון קושי וכאבים פיסיים בשבילי ואני יודעת שאני הולכת שוב לקראת זה ולא יודעת איך להתכונן טוב יותר ולצמצם את הענין.
אנא, אל דברו איתי על חשיבה חיובית ועל זה שהמחשבות שלי יוצרות את המציאות וכו', אין לי סבלנות או עצבים לזה במצבי.
אני זקוקה לעצות פרקטיות כי אני כן רוצה להניק ומאמינה בחשיבות של זה.
תודה על הצ'ומי לציצי..
   חששות לקראת הנקה שלישיתעדי יותם, IBCLC 11:08 26/11/2008
היי ליאת,

כל הכבוד על הניסיונות וההשקעה הקודמים!
אני יכולה להבין את החששות הפעם... את רוצה להניק אבל לא רוצה לסבול - הגיוני מאוד :-)

יש נשים שנעזרות כבר בהריון ב-niplette או באביזר שמכינים בבית ממזרק הפוך (מכירה?) כדי לנסות ולהוציא את הפטמה.

אפשר גם להניק מצד אחד בלבד - אפשר לנסות לשאוב מן הצד השני או לייבש אותו בהדרגתיות.

לידה ללא משככי כאבים, פיטוצין, אינפוזיה - יכולה להקל על תחילת ההנקה. כך גם הנקה בשעתיים הראשונות לאחר הלידה, ביות מלא והנקה לפי סימני רעב (לא להגיע למצב של בכי).
וכמובן להקפיד על תפיסה מעולה למן ההתחלה. כדאי לרענן את הידע שלך - יש DVD בשם חלב של אמא שמסביר היטב, יש סרטונים באתר drjacknewman.com, יש מפגשי ליגת לה לצ'ה, יש קורסי הכנה להנקה אצל יועצות שונות.

האם זה נותן לך כמה כיוונים?

בהצלחה ושיהיה בשעה טובה!
   תודה על הכיווניםליאת 11:29 26/11/2008
מכירה יועצת הנקה טובה באמת וסבלנית שאני אוכל להעזר בה מאזור השרון ?
   פרטיםעדי יותם, IBCLC 11:38 26/11/2008
יש לא מעט :-) כמה שמות לדוגמה, בסדר אקראי.
ג'ינה ויסמן - 052-8285660
ארני בלר - 052-4825298
ד"ר מירה ליבוביץ - 09-8858256
ברברה הלר - 054-5939700
שלי גת - 052-5252008
ואני :-) 054-4954361
   הייתי אצל ד"ר ליבוביץ..ליאת 12:09 26/11/2008
אני יודעת ששמה הולך לפניה בנושא, אבל איתי ובשבילי זה ממש לא היה מפגש נעים. היא היתה עסוקה בעינינים האישיים שלה (לפני נסיעה לחול נדמה לי) ולא הייתה פנויה אלי ואני הייתי אמא צעירה, דואבת ובמצוקה..
את שאר השמות אשמור לבנתיים.
תודה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו