צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  גמילה מהנקה בגיל 2.2 שנים!!!!! איך עושים את זה!!!?????יעל 19:03 27/11/2008
הי
אני אמא ל3 ילדים והקטנה שלי היא בת 2.3 שנים ועדיין יונקת לפני שינה בצוהריים ולצעריי גם בלילה המון!!!
אני ממש חייבת לגמול אותה כי נפשית אני לא מסוגלת יותר וגם בחודש האחרון אני סובלת מכאבים בפטמות וזה ממש בילתי נסבל.
מה לעשות איך מתחילים
הצילו
יעל
   גמילה בגיל 2.2עדי יותם, IBCLC 17:08 29/11/2008
כל כבוד על ההתמדה עד עכשיו!
לגבי הכאבים בפטמות - ממה לדעתך נובעים? לפעמים פעוטות מתחילים להתרשל בתפיסה ואז ההנקה פחות נוחה, וגם ייתכנו שינויים הורמונליים (הריון?...).

כדאי לנסות ולהקפיד על תפיסה טובה, כדי שההנקה קודם כל בינתיים תמשיך להיות מהנה מבחינה פיזית.

נשמע שבעיקר מציקה לך ההנקה בלילות - אם כך, דברי עם בתך כמה ימים מראש, וספרי לך שקשה לך להתעורר בלילה ולהניק אותה ואת עייפה, ולכן החל, נניח, שמיום חמישי בלילה, לא יונקים יותר בלילה אחרי שהולכים לישון, אלא רק כשיש אור (אם החדר שבו היא ישנה מתחיל להיות מואר בשעה מוקדמת, אפשר לתלות וילונות או סתם להדביק בריסטול שחור על הזגוגיות...). אני מציעה את יום חמישי מאחר שבסופ"ש כשיש יותר הזדמנויות להשלים שעות שינה, ואולי אפשר להיעזר גם באבא, הנושא יכול להיות קל יותר. הסבירי לה שכשאמא לא עייפה יותר כיף להיות איתה... ואכן על כל לילה ללא הנקה צ'פרי אותה במשחק על השטיח, סיפור, יציאה לגינה וכו' - ואמרי לה את הקשר בין הדברים.

ייתכן מאוד שהיא תמחה - ככל שתהיי שלמה יותר עם ההחלטה שלך, היא תעבור אליה יותר בקלות. אפשר לנחם, להציע מים (לא שתייה ממותקת), לחבק אם היא מסכימה, אבל רק לחזור על משפט קצר ופשוט: "כשיהיה אור אפשר יהיה לינוק" או משהו בסגנון זה.

אם היא לא תינק בלילות, אולי יהיה לך קל יותר להמשיך גם את שנת הצהריים ואולי גם את ההרדמה לפני השינה...

ממליצה לך גם להגיע למפגשי ליגת לה לצ'ה ולשמוע מניסיונן של אמהות אחרות שגמלו פעוטות.

מקווה שהכיוון הזה מדבר אלייך. את מוזמנת לחזור לשתף ולהעלות שאלות נוספות אם יש.

בהצלחה ולילות שקטים :-)

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו