צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  מודאגתאמיליה 19:54 05/12/2008
מהם סימני רעב אצל תינוק יונק?
התינוקת שלי( בת 17 יום, שוקלת 3.010, ומבית החולים יצאה במשקל 2.920 ) מתעוררת לאכול כל 3-4 שעות, אני לא יודעת אם צריך להעיר אותה לאכול לאור זה שהיא לא עולה במשקל... יכול להיות זה גם בגלל שאין לי מספיק חלב?!
אם אני ישאב כל שעה האם כמות החלב תגדל?או שזה רק יחמיר ויהי לה עוד יותר פחות חלב ליניקה? (כשאני שואבת חלב משתי השדיים לאחר הנקה, יוצא לי רק כ 23-30 CC משתי השדיים) האם זה אומר שאני לא יוכל להמשיך להניק בהמשך?
   חוסר עלייה במשקלעדי יותם, IBCLC 07:39 07/12/2008
סימני רעב אצל תינוק יונק - עושה תנועות חיפוש עם הראש והפה, מכניס ידיים לפה. זה לפני ארוחה. (אני מקווה שהבנתי את שאלתך).

האם תוכלי לפרט מה היו המשקלים שלה בשתיים-שלוש שקילות אחרונות בטיפת חלב?

הנתונים נשמעים מדאיגים, אבל אם מדובר בשתי שקילות על שני משקלים שונים (אחד בביה"ח והשני בטיפת חלב) אולי אין להם משמעות. אם יש שתי שקילות רצופות על אותו משקל, שמראים עלייה נמוכה, כדאי להיפגש בדחיפות עם יועצת הנקה, שתוכל לבדוק מה הגורם לחוסר העלייה.

האם יש לך כאבים או פצעים? האם את מרגישה הבדל במלאות השדיים לפני ואחרי הנקה? האם יש לה לפחות 6 חיתולים רטובים ביממה, ושלוש-ארבע יציאות?

שאיבה לעתים תכופות (לא כל שעה...) בהחלט מגבירה את כמות החלב. עדיף לשאוב כשעה לאחר ההנקה.

נשמע שההנקה חשובה לך מאוד. כתבי מאיזה אזור את ותוכלי לקבל המלצות ליועצות באזור מגורייך. התשובות שנתתי כאן הן על קצה המזלג, מבלי לראות אותך ואת התינוקת ולקבל פרטים נוספים לא ניתן לתת תשובה מעמיקה יותר.

בהצלחה!
   עלתה מעט אבל...אמיליה 13:45 09/12/2008
אין לי פצעים בפתמות, אבל היא לא תופסת נכון את השד ,גם כשאני מכניסה לה את הכל היא מוציאה ומשאירה רק את הפתמה... אני לא מרגישה כל כך מלאות בשד ..רק אולי בלילה.
אמא שלי אומרת שאני צריכה לבצע שאיבה מיד אחרי הנקה..וכשאני מנסה אז לא תמיד יוצא לי לשאוב או שיוצא רק כ 20-30 CC משתי השדיים, אמרו לי שזה בסדר אבל אני לא בטוחה.

לפני שבוע היא שקלה 2.950 ואתמול היא שקלה 3.200(זה כל העלייה שהייתה מאז שהיא נולדה 17.11 וזה על אותו משקל ) ... אני עדיין מודאגת.. התחלתי להוסיף לה סימילק אחרי ארוחה כ 20 CC כ 5 ימים(זה כל מה שאני נותנת לה , אם הייתי נותנת יותר היא הייתה אוכלת יותר. אבל אחרי שהיא אוכלת משתי שדיים ועוד 60CC סימילק היא לא רגועה..וצורחת ופולטת הרבה לאור זה החלטתי לתת לה רק 20CC אחרי שאני מניקה אותה משתי שדיים)בטיפת חלב אמרו לי לא לתת לה סימילק אלה רק הנקה אבל היא לא רגועה אחרי הנקה בלבד , האם זה בסדר להמשיך לתת לה סימילק?

אני גרה באזור אשדוד אשמח אם יש יועצות הנקה באזור.

אמא שלי אומרת שאני צריכה לעשות הרבה מאסז' לחזה כדי שיתבסף חלב , האם זה נכון?
   עלתה מעט אבל...אמיליה 13:45 09/12/2008
אין לי פצעים בפתמות, אבל היא לא תופסת נכון את השד ,גם כשאני מכניסה לה את הכל היא מוציאה ומשאירה רק את הפתמה... אני לא מרגישה כל כך מלאות בשד ..רק אולי בלילה.
אמא שלי אומרת שאני צריכה לבצע שאיבה מיד אחרי הנקה..וכשאני מנסה אז לא תמיד יוצא לי לשאוב או שיוצא רק כ 20-30 CC משתי השדיים, אמרו לי שזה בסדר אבל אני לא בטוחה.

לפני שבוע היא שקלה 2.950 ואתמול היא שקלה 3.200(זה כל העלייה שהייתה מאז שהיא נולדה 17.11 וזה על אותו משקל ) ... אני עדיין מודאגת.. התחלתי להוסיף לה סימילק אחרי ארוחה כ 20 CC כ 5 ימים(זה כל מה שאני נותנת לה , אם הייתי נותנת יותר היא הייתה אוכלת יותר. אבל אחרי שהיא אוכלת משתי שדיים ועוד 60CC סימילק היא לא רגועה..וצורחת ופולטת הרבה לאור זה החלטתי לתת לה רק 20CC אחרי שאני מניקה אותה משתי שדיים)בטיפת חלב אמרו לי לא לתת לה סימילק אלה רק הנקה אבל היא לא רגועה אחרי הנקה בלבד , האם זה בסדר להמשיך לתת לה סימילק?

אני גרה באזור אשדוד אשמח אם יש יועצות הנקה באזור.

אמא שלי אומרת שאני צריכה לעשות הרבה מאסז' לחזה כדי שיתבסף חלב , האם זה נכון?
   עלייה במשקלעדי יותם, IBCLC 19:16 10/12/2008
אמיליה, נשמע שאת לא בטוחה בעצמך, ולכן בהחלט ייתכן שפגישה עם יועצת תרגיע אותך ותעזור לך לוותר על תוספת הסימילאק.

אם היא לא רגועה לאחר הנקה משני השדיים - אפשר להחזיר אותה שוב לצד הראשון, ושוב לצד השני, עד שתהיה רגועה. האם כשהיא יונקת את נותנת לה להחליט מתי מסתיימת ההנקה?

אם אין לך כאבים ופצעים, ייתכן שהתפיסה טובה. אם את מרגישה הבדל במלאות השדיים לפני ואחרי ההנקות - זה גם סימן טוב. יחד עם זה, מדאיג קצת שאת כותבת שהיא מכניסה רק את הפטמה.

זה שאת מוציאה כמה עשרות מ"ל בשאיבה אחרי ההנקה זה דווקא סימן טוב, אבל מוכיח שבמקום לתת תוספת - את יכולה פשוט להחזיר אותה שוב לשד הראשון ואז לשני :-)

אמא שלך צודקת שעיסוי החזה יכול להגביר כמויות, אבל אין צורך בכך. כשיש תינוקת בריאה שיונקת היטב, ומאפשרים לה לינוק כשהיא רוצה, למשך כמה זמן שהיא רוצה - יהיה לך כל החלב שהיא צריכה.

באשדוד נמצאת יועצת הנקה בשם הלנה שלפניק: 052-8320474. עוד יועצת באזור: שגית לב - 052-2827900.
כמו כן יש מפגשים של ליגת לה לצ'ה - www.lllisrael.org.il.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו