צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הנקת לילה אינטנסיביתnoa007 12:09 07/12/2008
לכל היועצות היקרות שלום.
תינוקי האהוב בן 4 חודשים ושבוע, ניזון מהנקה מלאה. נולד במשקל 3680 ומאז עולה בקצב טוב במשקל, יש שיגידו שהוא דביבון קטן..

בימים הוא יונק כל שעתיים עד שלוש.
ובלילות... כל שעה וחצי - שעתיים. אציין שהוא ישן לצידי.
בשבועיים האחרונים הוא יונק בתכיפות גבוהה יותר במהלך הלילה. עד עכשיו היה ישן כ - 4 שעות ברציפות מאז ההרדמות הראשונה, ובהמשך מתעורר עוד כפעמיים. וכעת אין את ההפסקה הגדולה שהיתה וכאמור מתעורר המון.
מיותר לציין שההתעוררות התכופה להנקה וכתוצאה מכך גם להחלפות חיתולים פעמיים-שלוש בלילה מעייפת אותי עד מאד מאד. מאד..

אשמח לשמוע האם וכיצד כדאי לצמצמם תכיפות הנקות הלילה.
   התעוררויות תכופותעדי יותם, IBCLC 20:25 08/12/2008
שלום נועה, אכן נשמע מתיש מאוד!

אמהות רבות בגיל זה לא מחליפות חיתול בלילה, אלא אם יש יציאה. הרי אם התינוק לא היה מתעורר להנקה, לא היית מחליפה לו, נכון?

אם מניקים בשכיבה ותוך שמירה על כללי בטיחות, אפשר גם לישון תוך כדי ההנקה - כשאמא אומרת שהתינוק מתעורר כל שעה וחצי שעתיים, סימן שהיא הסתכלה בשעון... עדיף לא לפקוח עיניים כלל ובוודאי לא להחזיק שעון עם ספרות זוהרות מולך - מה שלא יודעים (לפעמים) לא כואב ;-)

נשמע שהספר "לישון בלי לבכות" מאת אליזבת פנטלי עשוי לסייע לך. נמצא גם בספריות עירוניות רבות. אחד העקרונות המרכזיים שהיא מדברת עליו הוא ניתוק ההירדמות מן ההנקה. ז"א להניק לפני השינה, אבל להימנע (ברכוּת) מלהניח לתינוק להירדם על השד.

עוד ספר מומלץ - "הורים גם בלילה" מאת ד"ר ויליאם סירס.

בהצלחה!
   תודה עדי. אבל...noa007 21:01 08/12/2008
בעניין ההחלפות - אם אני לא מחליפה לפחות פעמיים הוא קם מוצף. האמיני לי, ניסיתי...

אבל אני שואלת משהו אחר: האם לדעתך המקצועית יש בכלל טעם לנסות לשנות את הרגלי היניקה בלילה?
אני יכולה להקדיש כמה לילות לנסיון להחזיר אותו לישון ללא הנקה. זה אמנם ידרוש כמה לילות של מאמץ רב, שאני מוכנה להשקיע בעבור השינוי.
השאלה היא אם לנסות בכלל להתערב בדפוסי היניקה של בן ארבעה חודשים או שמא זה עלול לפגוע בו באיזושהי צורה?

אקרא את הספרים שאת ממליצה עליהם בשמחה.

תודה רבה.
   שינוי דפוסי הנקהעדי יותם, IBCLC 21:12 08/12/2008
אפשר לנסות לשנות - את לא צריכה למנוע ממנו את ההנקה - שייתכן מאוד שהוא זקוק לה - אלא רק את ההירדמות תוך כדי הנקה. וגם כאן - אין *צורך* לעשות זאת, אבל זה יכול להקל עלייך.

מקווה שעכשיו עניתי לשאלתך. :)
   תודה. noa007 10:55 09/12/2008
ננסה להמנע מהרדמות על הציצי במשך היום.
ובנוסף אני חושבת שאנסה להיניק פעמיים בלילה בלבד (כלומר בין 11-12 בלילה ל- 7 בבוקר) ואם מתעורר יותר מכך אנסה להחזיר לישון בלי הנקה.
תודה שוב

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו