צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  האם החלב נגמר?גלית 16:42 08/12/2008
היי, בתי בת הארבעה חודשים אוטוטו, ניזונה מהנקה מלאה. ההנקה מתנהלת נהדר, היא שבעה, נינוחה ומרוצה וישנה מצויין בלילה.אני לעומת זאת בתקופה מאוד לחוצה ואינטנסיבית של הגשת תזה בקרוב. אתמול במהלך יום לחוץ במיוחד אחרי שלוש שעות שחלפו מהנקה קודמת רציתי לתת לה לאכול והרגשתי שהחלב לא יוצא כמו תמיד. השד נראה מרוקן מצב שלא אופייני בכלל לאחר שלוש שעות מהנקה אחרונה, והיא היתה באי שקט ניסתה לינוק ופלטה את הפטמה ושוב חוזר חלילה. איכשהו היא נרדמה ואז ניתן לומר חלפו עוד שעתיים בערך והיה חלב כי היא נרגעה ושקטה. השאלה שלי היא האם מצבי סטרס באם (חוסר שינה בלילה, עצבנות ולחץ) יכולים לגרום לפחות חלב? אני ידעתי שחלב זה פונקציה של יניקה אבל הנה היא ינקה כרגיל ולי לא היה מספיק. יכול להיות שבגלל שאני מתוחה ולחוצה כבר מספר חודשים זה מתבטא בכמות החלב? האם זה יכול להשפיע על איכות החלב? ואם כן האם כדאי לתת פורמולה כי אולי זה לא טוב לה? אני דיי מתוסכלת כי רציתי להמשיך להניק עוד הרבה זמן לפחות עד שתתבסס ותהנה לאכול מוצקים. אודה על תשובה מהירה
   ירידה בכמות החלבעדי יותם, IBCLC 20:32 08/12/2008
היי גלית, החוויה שאת מתארת יכולה להיות מלחיצה מאוד!

לפעמים בגלל מתח קשה יותר לחלב "להשתחרר" ואז התינוק לא מקבל את מלוא הכמות שהשד מסוגל לייצר עבורו. לא די בכמות - צריך גם ש"משהו" (=הורמון האוקסיטוצין) "יפתח את הברז" כדי שהחלב יגיע אל התינוק.

אם זה חוזר, נסי לעצום עיניים, לנשום נשימות רגועות, ללטף את התינוקת, להתרכז בה ולא בלחצים, לדמיין איך החלב זורם אליה בקלות ובאהבה. כמובן שיועיל אם תנוחי במידת האפשר, תשתי ותאכלי לפי הרעב והצמא שלך - כדי להקל עלייך את התנאים האחרים שגורמים לך ללחץ. בתפריט יותר קל לשלוט מאשר בגורמים חיצוניים אחרים... פנקי את עצמך במה שאת יכולה ובקשי עזרה מהסביבה.

אין עדויות לכך שלחץ משפיע על איכות החלב, ואין טעם לתת פורמולה מסיבה זו. פורמולה מיוצרת מחלב פרה מיובש, והפרות האלה לא רועות בשלווה באחו שטוף שמש אלא חיות ברפת ואני לא בטוחה שחייהן שלווים ומאושרים יותר מחייך...

מעבר לכך - זה מה שהיה אתמול. יש לקוות שהיום ובימים האחרים הדברים יהיו אחרת.נסי לחשוב על ההנקה כעל פסק זמן נעים ומפנק בחיים הלחוצים.

מאחלת לך שיפור מהיר ורגוע!
   עדי תודה על תשובה מקצועית ומרגיעהגלית 11:09 09/12/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו