צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  תינוקת שעלתה מעט במשקלסיקאנדה 18:02 20/12/2008
היי
לחברה שלי יש תינוקת מתוקונת בת חודשיים. בחודש הראשון עלתה 800 גרם ובחודש השני רק 460 גרם. הרופא אליו היא הולכת לביקורת קבועה (אנחנו גרים בטורקיה) המליצה לה מייד לתת תוספת לחלב.חברתי ממש ממש לא רוצה לתת תוספת ומאד חשוב לה להמשיך להניק.התינוקת יונקת מעט לדבריה.משד אחד חמש דקות ואז נרדמת או מסרבת לינוק מהשד השני.
יש לציין שבחודש הקודם היא ינקה יותר ומשום מה החודש היא יונקת פחות.
חברתי שרצתה למדוד כמה היא יונקת בפעם אחת מדדה 70 מליגרם הרופאה אמרה לה שהנורמלי הוא 120.היא כמובן בלחץ אבל כאמור חוששת לתת תוספת שמה זה יפגע בייצור החלב ואחר כך בהנקה עצמה.
מה אפשר לעשות אגב ידוע לכם אם יש נציגות של ללצ'ה באיסטנבול?
תודה מראש
   תינוקת שעולה מעט במשקלעדי יותם, IBCLC 23:37 23/12/2008
היי סיקאנדה, למרבה הצער לא ידוע לי על מדריכות לה לצ'ה או על יועצות הנקה באיסטנבול - או בטורקיה בכלל... ראיתי שבקפריסין יש יועצת אחת :-(

לא הבנתי - איך היא מדדה 70 מ"ג? שקילה לפני ואחרי? אלו בד"כ שקילות לא מאוד מדויקות.

קודם כל, התינוקת צריכה לאכול... ואכן העלייה שלה קצת מדאיגה. האם יש לחברתך משאבה טובה, שבעזרתה תוכל לשאוב ולתת חלב שלה?

אם היא קוראת אנגלית, אני מציעה שתבדוק באתר של ד"ר ג'ק ניומן www.drjacknewman.com - על טכניקה שנקראת breast compression, וכן על הגברת ייצור החלב - אם התינוקת יונקת מעט, גם הייצור נפגע.

בהצלחה... לא פשוט כשאין מקורות מידע ותמיכה מקצועיים.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו