צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  רוצה רק הנקהמיטל 08:35 05/01/2009
ביתי בת 4 חודשים מסרבת לאכול מכל בקבוק שהוצע לה נוק, הכי קרוב לאמא, מאמ, אוונט, אפילו הפשוטים לפני חודש היא התרגלה דווקא לנוק אך פתאום סירבה לקחת גם אותו ניסיתי לתת לה מטרנה בכפית אבל היא סרבה נראה לי שהבעיה דווקא בטעם של המטרנה היא לפעמים לא אוכלת שעות 9-10 שעות כי היא יודעת שאני יגיע היא תקבל הנקה אך בגלל שחזרתי לעבודה והמטפלת לא יכולה אם הבכי שלה והעקשנות לא לאכול אני נאלצת לסיים את ההנקה באופן מידי האם יש בלך איזה שהיא הכוונה איך לגמול איך להרגיל לבקבוק ניסיתי גם לשאוב וזה לא עבד אשמח לקבל עזרה.
   רוצה רק הנקהעדי יותם, IBCLC 11:13 07/01/2009
היי מיטל,

את מתארת מצב מאוד לא פשוט.

אני רוצה להציע לך נקודת מבט אחרת: אם התינוקת היתה ישנה 9-10 שעות בלילה, היית חוששת שהיא לא אוכלת?

ייתכן שבתקופת ההסתגלות - שבוע פלוס מינוס - היא באמת תסרב לאכול בשעות שבהן היא עם המטפלת, ותשלים את החסר אחה"צ/בערב/לילה. בסופו של דבר, תינוקות מתרגלים לבקבוק, וחבל להפסיק לגמרי את ההנקה. המטפלת יכולה לתמוך, להרגיע, לחבק, לטייל בחוץ - ולא לנסות להאכיל בכוח. כשהילדה תרצה, היא תיקח את הבקבוק.

אפשר גם להאכיל בזהירות מספל, בכמויות קטנות.

בעוד זמן קצר ייתכן שבתך תתחיל לגלות עניין במזון מוצק, ומגיל חצי שנה אפשר גם להציע מים.

האם יש אפשרות שתצאי בהפסקת הצהריים להאכיל אותה (אם את גרה קרוב לעבודה) או שהמטפלת תגיע אלייך להנקת צהריים?

בהצלחה ותמשיכי לעדכן

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו