צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  בלבול פטמות כתוצאה משימוש במוצץ?אורית 09:02 09/02/2009
שלום,

ילדתי לפני כמעט שלושה שבועות בת מקסימה אך קטנה (נולדה שני קילו שמונים). כיון שקשה לה מאוד להרדם אם היא מתעוררת לאחר ההנקה, ניסינו לפני מספר ימים (לאחר שהיתה בת שבועיים) לתת לה מוצץ רגיל לא אורטודנטי (לגיל 0 עד שלושה חודשים) פעמיים במשך יום אחד, כדי להרגיע. סכ"ה השתמשנו במשך כשלוש שעות באותו היום.
בימים הבאים אח"כ התחילו לי רגישות מסביב לפטמה (בחלק התחתון) ווסדקים בפטמה עצמה.
כמובן שמיד הפסקנו את השימוש במוצץ.

שאלותי:
1. האם יתכן שהבעיה בפטמות שלי, נובעת מהשימוש במוצץ?
2. האם ניתן לעשות משהו נוסף מלבד לשים משחה (lansinoh)
או שהבעיה תעלם לבד ותוך כמה זמן?
3. האם הבעיה במקרה כזה היא רק בעיתוי מתן המוצץ או שכדאי לוותר על שימוש במוצץ בכלל?
4. האם יש יתרון לשימוש במוצץ אורטודנטי (והאם יש חברה מסויימת מומלצת) או האם כדאי להקפיד על מאפיינים מיוחדים של המוצץ?
5. האם צפוייה בעיה גם עם שימוש בבקבוק?

בתודה מראש,
אורית
   בלבול פטמות ומוצץעדי יותם, IBCLC 12:51 09/02/2009
1. כן, בהחלט ייתכן שהמוצץ גרם לבלבול פטמות.

2. מה לעשות - להקפיד על תפיסה נכונה שלא תכאיב לך. לקרב את התינוקת אל השד כשהסנטר ראשון, החלק התחתון של ההילה עמוק בפיה, והאף משוחרר.

3. ייתכן שהבעיה היא בעיתוי - בד"כ כדאי לחכות עד שההנקה זורמת, לא מכאיבה, ויש עלייה טובה במשקל. לא לפני. אבל ייתכן שכבר הגעתם לשלב הזה ועדיין נוצר הבלבול. יכול להיות שבגלל משקלה הנמוך כדאי לוותר על המוצץ בשלב זה, כדי שלא תבזבז אנרגיות שצריכה להשקיע באכילה.
4. לא ידוע לי לגבי השפעת מוצצים שונים.
5. לעניין הבקבוק - גם שם, ההמלצה היא לחכות לביסוס ההנקה.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו