צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  כאבים בשדייםתמר 21:36 31/01/2009
הי. ילדתי בת לפני שלושה שבועות וחצי ומאז הנקתי אותה ושאבתי פעמיים.

מההנקה הראשונה, שנעשתה מיד אחרי הלידה, אני סובלת מכאבי תופת בפטמות.יועצות ההנקה שראו אותי בבי"ח, וכן חברות טוענות שביתי יונקת מצויין, אחיזה טובה וכו', ושהבעיה אצלי. ממש מההתחלה שמתי משחות (למיסול,רפאל) וניסיתי גם פטמות סיליקון (שלא היו שוות את הכאב). אמרו לי לחרוק שיניים ושכעבור כמה ימים המקום יתרגל והרגישות תרד.הימים חולפים, ועם הזמן לא רק הפטמה כואבת אלא כל החזה כואב, לא נוח, והכי נורא- מגורה ומגרד ושורף בעור. בשיחה טלפונית עם מדריכת הנקה היא טענה שיש לי פטריה, מכיוון שהכאבים בתחילת ההנקה חזקים באופן משמעותי מההמשך, וכן בגלל הגירוי.

ישר הלכתי לרופאת משפחה שבדקה, מששה ואמרה שהחזה נראה מצויין, וקשה מאוד לאבחן פטריה, מה גם שלא נראה לה שיש. גם לתינוקת שלי אין נקודות לבנות בפה והיא לרוב רגועה, אין לה פריחות ,היא אוכלת וישנה טוב ועולה במשקל.

מאז דיברתי עם יועצות, רופאות וכדו' (הכל בטלפון) וכולם אומרים לי "חבל לך לטרוח לבוא אלי, חבל על הכסף, ממה שאת אומרת אין לי מה לחדש לך..." בקיצור- לאף אחד אין ממש תשובה בשבילי. אפילו לא איזה "תרופת סבתא" להקל על הגירוד הנוראי.

המצב שלי הוא שאני ממש בוכה בכל הנקה, לא ישנה טוב בגלל הגירוי וחוסר הנוחות (זה בהחלט לא גודש!).כל מה שנוגע בשדיים מציק ומכאיב, לפעמים יש תחושה שהחזה מתמלא בחלב וזה בוער מבפנים..

אולי יש לכן מה להציע לי? לאן לפנות? רופא שיהיה מוכן לראות אותי בלי לבקש ממני כל מיני הפניות שאין סיכוי שאני הולכת לאסוף במצבי. (סתם ככה אני עוד בעיצומה של ההתאוששות מהלידה..)

תודה...תמר.
   כאבים בשדייםעדי יותם, IBCLC 13:26 03/02/2009
שלום תמר,

מצטערת לקרוא על הקשיים :-( זה נשמע מאוד לא סימפטי.

אם יש לך פטרייה, ייתכן שכדאי ללכת לרופא עור שיאבחן. למיטב ידיעתי לא צריך הפניה מיוחדת כדי להגיע לרופא עור.

גם ביקור אצל ד"ר ליבוביץ עשוי להביא אבחון וטיפול שיעזרו לך.

אבקש ממנה להיכנס ולראות אם היא יכולה להוסיף תובנות על פי המידע - כמובן במגבלות מה שניתן באינטרנט.

יכולה לומר לך שאם אכן מדובר בפטרייה, רפאל לא תעזור, להפך. אינני מכירה משחת למיסול - האם היא משחה אנטי פטרייתית?
   תשובהד"ר ליבוביץ 11:03 04/02/2009
באמת סיפור ארוך וכואב.
לצערי אין לי כל אפשרות לתת אבחנה או המלצה בלי לבדוק. ראו אותך כבר כמה רופאים ויועצות, כך שהדברים הפשוטים כבר טופלו.
אני כמובן לא יכולה להבטיח שאם אבדוק אותך אוכל לעזור, אבל בודאי שבלי לבדוק אותך, את התינוק ולצפות בהנקה אין לי אפשרות להציע דבר.
   אם יש לך תשובה, אני אשמח לדעתמממ 09:12 09/02/2009
גם ההנקה הקודמת שלי הייתה ככה, ושרדתי עד 10 חודשים בכאבים איומים ונשיכת שפתיים כל הנקה.
הבעיה שאני צריכה ללדת עוד פחות מחודש, ועדין כואבות לי מאד הפטמות.
רופאת עור אמרה לי (לפני שבועיים) שאין לי פטריה.

אני לא חושבת שאצליח להתמודד עם עוד הנקה כזו, אז אשמח לדעת אם יש מענה לבעייתך.
תודה
   קשה לדעתעדי יותם, IBCLC 12:54 09/02/2009
אולי יש פטרייה בצינוריות החלב, שאין לה ביטוי חיצוני.
אני מבינה שההנקה חשובה לך מאוד, אחרת לא היית מניקה זמן רב כל כך עם כאבים כאלה.
אי אפשר לאבחן את הסיבה דרך האינטרנט, ולכן אמליץ שוב להגיע לביקור אצל ד"ר ליבוביץ.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו