צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הוצאת פטמה שקועה בסוף הריוןליאת 22:35 07/02/2009
עדי שלום רב,
בזמנו המלצת על מזרק הפוך ומשהו בשם NIPLETTE שאמור לעזור להוציא פטמה שקועה כבר בהריון.
את יכולה לפרט במה בדיוק מדובר, איך משתמשים, עד כמה יעיל וכד' ?
אני לקראת הסוף כבר, כבדה , גדושת חלב וחוששת מאד מהצפוי לי בעניין בעקבות נסיון העבר.
תודה.
   מניסיוןנון 12:16 09/02/2009
לא יכולתי להתאפק ולא לענות... אחרי שילדתי לא הצלחתי להניק באחד הצדדים, בבית חולים אמרו לי שזה בגלל פטמה שקועה ושאם אשאב בסוף הפטמה תצא והכל יסתדר. זה היה סיוט ושום דבר לא הסתדר עד שבאתי הביתה ויועצת הנקה מדהימה עזרה לי. לפי מה שהיא אמרה מכיוון שהתינוק תופס את ההילה ולא את הפטמה עצמה זה בכלל לא משנה אם הפטמה שקועה או לא. ולפחות אצלי- זה מה שהיה. אחרי אי אילו יניקות מהפטמה שקועה הפטמה אכן יצאה, אבל מסתבר שפטמה שקועה לא מונעת מהתינוק לינוק אלא רק מקשה עליו, עם עזרה נכונה הוא יודע להסתדר. תחשבי על זה לפני שאת מחליטה על זריקות וכו'
מצטערת שהתפרצתי, נגעת בנקודה רגישה...
   פטמה שקועהעדי יותם, IBCLC 13:01 09/02/2009
קודם כל, לנון - לא מדובר על זריקה אלא על מזרק שהופכים למכשיר הוצאת פטמה באמצעות ואקום - כמו שהשאיבה אמורה לעשות. את צודקת שלא בכל מקרה יש צורך בכך, ושהיצמדות טובה של התינוק יכולה לעזור במקרים רבים, במו שאת מתארת.

ניפלט הוא מכשיר שמשתמשים בו כמה פעמים ביום כדי להוציא את הפטמה החוצה. יש גם משהו שנקרא "טכניקת הופמן" - תרגול באמצעות קצות האצבעות על ההילה כדי להוציא את הפטמה. מזרק הפוך - קונים מזרק ברוחב שיספיק לפטמה שלך. מזרק מורכב מגליל עם צ'ופצ'יק, ומבוכנה. מוציאים את הבוכנה.
חותכים את הצ'ופציק.
מכניסים את הבוכנה הפוך.
את החלק שעליו נשענות האצבעות, בגליל, מניחים על הפטמה (כי הצד ההפוך יכול לשרוט אותך).
מושכים את הבוכנה למעלה - נוצר ואקום והפטמה מתבלטת.
האם זה עוזר? לפעמים...
חשוב יותר לקבל הכנה טובה מראש ולהתחיל את ההנקה בתנאים אופטימליים תוך היצמדות טובה מאוד.

בהצלחה!
   עדי, לאיזה הכנה את מתכוונת כשאת אומרת הכנה טובה ?ליאת 20:22 09/02/2009
   הכנה להנקהעדי יותם, IBCLC 21:09 09/02/2009
יש כל מיני דרכים להתכונן להנקה. הבחירה מבין האפשרויות תלויה בתקציב, בזמינות (זמן, אזור מגורים), בניסיון עבר.

יש כמובן מפגש הכנה להנקה אצל יועצת מוסמכת או מדריכה מנוסה. יש כאלה אישיים וקבוצתיים. מפגש כזה צריך להימשך כשלוש שעות, והשתתפות גם של בן זוג/אמא/חמות או כל אדם אחר שיתמוך ביולדת במהלך ואחרי הלידה, במפגש זה - מומלצת מאוד.

מומלץ להגיע למפגשי ליגת לה לצ'ה בזמן ההריון, ולכמה שיותר מפגשים. יש שם בד"כ תשומת לב מיוחדת להריוניות, ומעבר לזה - למידה לא פורמלית, מאמהות אחרות, תוך צפייה בהן ושמיעה של טיפים/ניסיון.

יש DVD טוב בשם "חלב של אמא" - סרט הדרכה ישראלי שיצרה יועצת הנקה מוסמכת.

יש ספרים של ליגת לה לצ'ה - בעברית יש "הנקה - פשוטה וטבעית", ובאנגלית - The Womanly Art of Breastfeeding.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו