צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  שאלה לד"ר ליבוביץאורה 16:22 12/02/2009
ד"ר שלום רב,
אשמח מאוד אם תוכלי לענות על שאלה כזאת:
יש לי תינוקת בת 3,5 שבועות והיתי מאוד מעוניינת להניק אותה אבל לפני שבוע התברר כי אין לי מספיק חלב ונאלצתי לתת לה תוספת רצינית. פגשתי מדריכת הנקה שאיבחנה כי אצלי לא התפתחה מספיק רקמה שמייצרת חלב ולכן ככל הנראה כמות מספיקה אני לא אוכל לייצר, אך החלטנו שנשתדל להגביר את ייצור החלב של הרקמה הקיימת (שהיא כנראה מתפקדת טוב..) ובשביל זה התחלתי לשאוב במשאבה חשמלית. היום המליצו לי (חברים) לקחת תרופה פראמין. התייעצתי עם מדירכת ההנקה והיא אמרה שהיא לא בטוחה שבמקרה שלי התרופה הזאת תהיה אפקטיבית והמליצה להתייעץ עם רופא בעניין זה. כמו כן היא הזכירה כתחליף את התוסף חילבה.
השאלה שלי אם כן- האם במצב המתואר יש טעם לקחת את התרופה-ואם כן- האם זה לא מזיק לתינוקת.
האם יש עוד משהו שאוכל לעשות כדי לנסות ולהגביר את כמויות החלב?
תודה רבה מראש על התשובה.
אורה
   תשובהד"ר ליבוביץ 07:57 13/02/2009
קיימים מצבים של מיעוט רקמה מייצרת חלב. לא ברור מדוע זה קורה.
אם זה אכן המצב - כדאי לעשות מה שאפשר כדי להגביר את הפעילות של מה שיש.
פרמין זו אפשרות, אבל מוטיליום היא תרופה עדיפה כי יש לה פחות תופעות לואי, ומקובל מאד לתת אותה להגברת ייצור חלב. גם בפרמין ניתן להשתמש. אפשר גם להוסיף חילבה.
כמובן שתרופות אלו לא מזיקות לתינוק.
אפשר לקחת מוטיליום או פרמין יחד עם חילבה.
בכל מקרה - כדי להגביר כמויות חשוב להפקיד על ריקון טוב של השד מחלב לעיתים קרובות.
ותזכרי שאין בכלל ספק שגם אם צריך לתת תוספות ההנקה תורמת רבות לתינוק ולאמא. כל הכבוד על המאמצים!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו