צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הנקהsarit 16:47 08/07/2009
שלום !

בני בן 6 חודשים. עד עכשיו הנקתי אותו הנקה בלעדי אבל לאחרונה יש לי תחושה שהתמעט לי החלב וכי לא מספיק לו. הוא נראה כחסר מנוחה אחרי היניקה וכשמציעים לו בקבוק כתוספת, לעיתים מעוניין ולעיתים לא. בנוסף, כדי לנסות ולייצר כמות גדולה יותר של חלב אני שואבת כל מספר שעות בין אם הקטן אכל (ואז שואבת לאחר מכן) ובין אם לא (אז השאיבה במקום). בנוסף, אני שומרת על תזונה מלאה ונכונה, מים כמובן וגם התחלתי לקחת תוסף מזון ,חילבה, שטוענים שהוא מגביר את ייצור החלב (אך עד עתה לא ממש ראיתי הבדל משמעותי). אז לשאלתי, האם ייתכן שנגמר לי החלב/התמעטה הכמות ? או שתמיד הייתה אותה הכמות אבל בגלל שהוא גדול כבר זה לא מספיק לו יותר? מה ניתן עוד לעשות (חוץ ממה שכבר עשיתי...) בכדי להגביר את ייצור החלב לכמות שתספיק לו ? שמעתי גם לגבי טבליות שומר ושומר בכלל שמגביר ייצור חלב , האם נכון ? אני מעוניינת להניק עוד לפחות חצי שנה ודי מתוסכלת מהעניין ,אשמח לעצה טובה
המון תודה !
   הנקהעדי יותם, IBCLC 23:19 11/07/2009
את עושה את כל הדברים הנכונים :-) לגבי שומר - יש נשים שאצלן הוא דווקא יקטין את כמויות החלב.

אלא אם חל שינוי הורמונלי כמו הריון, או בעיה בתפקוד בלוטת התריס, לא סביר להניח שכמות החלב ירדה, ותינוק בן חצי שנה לא זקוק ליותר חלב מאשר היה זקוק חודש קודם.

ייתכן שהוא פשוט זקוק ליותר מוצקים, לא ליותר חלב אם :-) אם הוא מגלה עניין במזון מוצק, הציעי לו מגוון בריא ותני לו לקבוע את הכמויות. בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו