צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  ייעוץ בנושא שאיבת חלבמגי 21:36 20/08/2009
שלום, ביתי בת חודשיים וחצי,אני מניקה אותה במשך כל היום התחלתי לשאוב חלב על מנת שיהיה למטפלת.
1)מתי כדאי לשאוב חלב, מיד לאחר כל ארוחה ולהתבסס על "שאיריות" או להאכיל אותה משד ולאגור במשך מס' שעות חלב בשד השני?
2)בכוונתי לרכוש משאבה (כרגע יש לי משאבה חשמלית מיד שרה אך היא אינה חזקה במיוחד) איזו משאבה יותר מומלצת הידנית או החשמלית ושל איזו חברה ?
אודה על מתן מענה לשאלותיי.
   ייעוץ בנושא שאיבת חלבעדי יותם, IBCLC 15:08 22/08/2009
שלום מגי,

1. נסי דרכים שונות עד שתמצאי מה הכי יעיל עבורכן. אפשר לשאוב לאחר ההנקה, הדבר מגביר כמויות והחלב שנשאב, גם אם הוא בכמות קטנה, עשיר קלורית, מאחר שתכולת השומן בחלב עולה לאורך ההנקה/שאיבה.
לא כדאי "לאגור" חלב שכן כשהשד מלא, הגוף מבין מכך שאין ביקוש ומתחיל להוריד כמויות.
דרך נוספת היא לקבוע שעות קבועות ביום שבהן את שואבת, למשל כשעה אחרי ארוחת הנקה, פעמיים ביום.

2. יש כיום בשוק לא מעט משאבות טובות (מתוצרת מדלה, ספקטרה, אוונט, ואמדה), והתשובה תלויה גם בהתאמה אישית וגם בתקציב... משאבות שמאפשרות שאיבה כפולה יעילות יותר ממשאבות ששואבות מצד אחד בכל פעם.
   ייעוץ בנושא הנקהמגי 22:52 31/08/2009
ראשית תודה על המענה לשאלותיי הקודמות.
שאלתי אם אני יכולה ליטול כדור אקמול בזמן ההנקה (כפעמיים בשבוע)?
   כן :)עדי יותם, IBCLC 23:16 31/08/2009

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו