צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  דלקת בשד וטיפול לא נכוןשולה 13:48 08/10/2009
לפני כחודש וחצי ילדתי את בתי השלישית,יש לי ניסיון בהנקה מהגדולות ואני יודעת לזהות גודש חריג ,כבר בבי"ח הרגשתי כאבים בשד אבל הרופאים התעלמו מזה,לאחר יומיים כשהופיע אודם על החזה הלכתי לרופא המפשחה שנתן לי מוקיספן,מכיוון שלטענתו לא ניתן להניק כשלוקחים אוגמנטין (מה שהתברר כטעות שסיבכה את המצב) לאחר שלושה שבועות בהן כמעט ולא היתתה הטבה הלכתי לכירורג שד שהעביר אותי לאוגמנטין והסביר לי איך לרוקן נכון את השד,אבל זה כבר היה מאוחר ונוצרו לי שני זיהומים (אבצס) שהתפוצצו,רק היום לאחר שישה שבועות בהן הייתי עם אנטיביוטיקה,מאושפזת עם עירוי אוגמינטין,הפסקת הנקה לצורך קבלת אנטיביוטיקה מסוג ציפרודקס ו"שאיבת" מוגלה מהאבצס אני יודעת שהדלקת מאחורי.
חשוב לי שמניקות ידעו ש:
1. דלקת נגרמת בעקבות חיידק שנכנס לתעלות החלב ולא מ"סתם" גודש
2. במידה ואין הטבה מיידית עם קבלת אנטיביוטיקה יש לערב בטיפול כירורג שד - הם יודעים כיצד לטפל בדלקות
3. חשוב לרוקן את השד טוב,במידה וניתן להניק (אם זה לא כואב או יש מוגלה מפטמה) עשו זאת!
4. והכי חשוב להתעקש ללכת עם האינטואיציה - עם הגודש כואב מדי ורופא אומר שזה גודש רגיל להתעקש שיבדקו (אני הרגשתי שיש לי גוש מתכת בחזה)
בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו