צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  ירידה משמעותית בכמות החלב- מה עושים?baby100 15:58 06/12/2009
ביתי כבר בת 5 חודשים ושבוע. לפני כחודשיים חזרתי לעבודה. מלכתחילה לא הייתי שופעת חלב, תמיד היה לי בדיוק או לפעמים פחות.בהתחלה ביתי היתה שובתת רעב עד שהייתי חוזרת הביתה להניק אותה. לאט לאט הצלחנו להרגיל אותה לעניין אכילה מבקבוק (הפסקתי לשאוב כי זה היה יותר מידי בשבילי והיות ולא היה לי המון חלב פחדתי שכל פעם שאני אשאב אני אתקע בלי חלב). בשבוע וחצי האחרונים שמתי לב לשני דברים: א. ביתי ממש לא מסתפקת בהנקה (כמעט בכל ארוחה למעט אמצע הלילה אני צריכה להוסיף תמ"ל). ב. ביתי כבר לא רוצה לינוק ממני (חוץ מבאמצע הלילה וארוחת בוקר). כתוצאה מכך אני מוצאת את עצמי נותנת לה תמ"ל רוב היום- דבר שניסיתי להימנע ממנו כמה שאפשר.
אני מאוד רוצה להניק בייחוד עכשיו כשביתי עומדת לעבור למזון מוצק בדיוק בשעות בהן לא אהיה בבית.
האם זה אפשרי להגדיל את כמות החלב? אם כן, כיצד? והאם אוכל לגרום לה לחזור לינוק?
אשמח לתשובתכם, תודה רבה.
   ירידה משמעותית בכמות החלבעדי יותם, IBCLC 10:10 08/12/2009
נשמע מבאס מאוד :-(
עקרונית ייצור החלב נקבע ע"י הצע וביקוש, ככל שמניקים יותר, גם אם התחושה היא שהשד "ריק", כך קצב ייצור החלב מהיר יותר.
אם אין בעיה של לחץ דם נמוך או סוכר נמוך בדם, אפשר לנסות ולהיעזר בכדורי חילבה (יש סוג מרוכז ובלי ריח).
אפשר לנסות ולשאוב אחרי הנקות.
אם הדבר אפשרי, נסי שלא את תתני את הבקבוק אלא אדם אחר, כך שהתינוקת תדע שמאמא רק יונקים, לא מקבלים בקבוק.
אם יש לך אפשרות לקחת יום חופשה, אפשר לנסות להיכנס למיטה עם התינוקת ובמשך 24 שעות רק להניק, לשאוב כשעה אחרי הארוחה, לאכול ולשתות ולנוח (אם אין מצב ליום חופשה, אפשר בסופ"ש הקרוב). הרבה פעמים מרתון הנקה/שאיבות כזה מעלה בצורה משמעותית את הייצור.
בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו