צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  ירידה בכמות החלב... דחוף!!!שירלי 21:55 11/12/2009
שלום רב,
התינוק שלי הוא בן חודשיים וחצי, וניזון לגמרי מהנקה למעט בקבוק סימילאק לפני השינה.
בימים האחרונים אני מרגישה ירידה משמעותית בכמות החלב.
לא השתנה דבר בתזונה שלי או בשעות השינה.
בני תינוק עירני ורגוע בד"כ, אך מיעוט החלב גורם לו לחוסר שקט.
מאוד חשוב לי להמשיך להניק, האם יש דרך להגביר את יצור החלב?

תודה,
שירלי.
   ירידה בכמות החלבעדי יותם, IBCLC 11:21 12/12/2009
ייתכן שאת מרגישה שהשד פחות מלא ומפרשת את זה כירידה בכמויות, אך התחושה הזו היא טבעית ונפוצה, מאחר שמגיע שלב שבו החלב מיוצר תוך כדי ההנקה ולא מראש.

עקרונית, אם התינוק יונק באופן יעיל ועד עכשיו לא היו בעיות, לא סביר שיצוצו פתאום ללא סיבה. אפשר לנסות לקחת 24 שעות למנוחה, שתייה, אכילה והנקה תכופה - זה דבר שמגביר כמויות - אך לא בהכרח יש צורך בכך. בהצלחה ואם יש עוד פרטים, כתבי שוב.
   בהמשך לתשובתךשירלי 11:39 12/12/2009
תודה על תשובתך המהירה...
העניין הוא שעד לא מזמן החלב ממש היה משפריץ מהשד, והיה נוצר ממש גודש לקראת ההנקה עצמה.
בשעות הבוקר המצב עוד יחסית בסדר, אך ככל שמתקדמות להן שעות היום כך אני מרגישה שהכמות פוחתת ובני הופך ליותר ויותר חסר סבלנות בהנקה.
אציין שתחושותיי הללו החלו פחות או יותר במקביל לכך שהתחלתי אנטיביוטיקה מסוג צפורל לטיפול בדלקת בשתן. ייתכן שיש קשר?
האם כדאי לרכוש כדורי חילבה?

שוב תודה,
שירלי.
   בהמשךעדי יותם, IBCLC 22:27 12/12/2009
היי שירלי, כן, מה שאת מתארת זה בדיוק מה שקורה שמטעה הרבה אמהות :) בד"כ גם אם יש ירידה קלה היא לא דרמטית, ותוך כמה ימים התינוק יבהיר לגוף, באמצעות יניקות ממושכות יותר, להעלות את הכמות - אבל תחושת הגודש נעלמת. ייתכן גם שיש קשר לאנטיביוטיקה.
אפשר לקחת חילבה, שאולי תקצר את התהליך הטבעי ובעיקר תיתן לך הרגשה ש"עשית משהו" ;-) אך שימי לב שהיא מורידה רמת סוכר בדם ולחץ דם, לכן מי שיש לה סוכר נמוך או ל"ד נמוך, עדיף שתימנע ממנה.
בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו