צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  פטמות כואבות/רגישותנטע 07:14 03/07/2010
שלום,
יש לי בת ומזה 3 שבועות אני מניקה.
ההתחלה הייתה קשה ונעזרתי ביועצת הנקה.
בהתחלה גם הפטמות נפצעו והיו מאוד כואבות.

התחלתי להשתמש במגני סיליקון ואיוורור האיזור כשאני לא מניקה. בנוסף לקצת מישחה (סגולה).

המצב משתפר אבל עדיין איזור הפטמות מאוד רגיש. כבר לא פצוע, אבל רגיש.
נראה לי שעם המגן סיליקון התינוקת שלי מצליחה לשאוב פחות, והייתי רוצה לחזור למצב של בלי מגן סיליקון. אבל אם אני בלי המגן הרגישות של הפיטמה גדלה אחרי ההנקה.

למישהו יש עיצה מה לעשות עם הרגישות הזו? האם זה יהיה תמיד ככה?

חוץ מזה הילדה אוכלת כל שעה או שעתיים. אחרי האוכל היא נירדמת על הכרית הנקה. אני מחכה 10 דקות, שמה אותה בעריסה ואז 10 דקות אחרי היא מתעוררת רעבה שוב. אחרי 15 דקות של הרגעה ותיקווה שאולי זה לא בגלל אוכל, אני מאכילה אותה שוב וכך חוזר חלילה.
לפעמים (במיוחד אחרי הצהריים ובאיזור הבוקר) היא אוכלת ונרדמת ל3 או 4 שעות. מה עושים?

תודה מראש,
נטע
   כמה דברים שכדאי לשלולא 15:08 04/07/2010
אני לא יועצת הנקה , אבל כמה תשובות מנסיוני עפ שלוש תינוקות ובעיות בהנקה:
האם שללתם לשון קשורה? בירושלים הכתובת היא ד"ר רועי פורר שמאבחן ומנתק אם יש צורך
שנית, ייתכן שסובלת מריפלוקס של פליטות או הסוג השקט. במקרה זה היא לא תהיה רגועה רוב היום והלילה. יש אתרים באינטרנט בנושא ריפלוקס ושם מונים את הסימנים שמורים על הבעיה.
שלישית אם היא נרדמת תוך כדי הנקה סיכוי טוב שהחלב לא מגיע בזרימה מספיק חזקה ואז היא מאבדת ענין ונרדמת ולא אוכלת מספיק. תנסי למצוא דרך להגביר את זרימת החלב ולהשאיר אותה ערה כדי שתסיים את הארוחה לפני שהיא נרדמת. יש מעגל: אם התינוקת לא תופסת טוב את הפיטמה , החלב לא זורם מספיק מהר, וגם הגוף לא מייצר מספיק חלב, היא נרדמת באמצע ואז מתעוררת מהר להמשיך את הארוחה.
כמו כן אם מדובר בריפלוקס, התינוק לפעמים יתפוס לא טוב את הפיטמה כדי להקטין את הזרימה של החלב וזה יגרום לכאב, הוא ינסה לינוק לעיתים קרובות הנקות יותר קצרות ותכופות כדי להרגיע את הכאב ולא להעמיס על הקיבה. כך היה אצל בני שהיה גם עם לשון קצרה וגם עם ריפלוקס מהסוג השקט (ללא פליטות אבל שהאוכל עולה ויורד ויש כאבים נוראיים בוושט)
בקיצור, כדאי לבחון מה מבין האפשרויות נשמע לך הכי נכון ולהמשיך בייעוץ לפתור את הבעיה. בהצלחה!
   פטמות כואבות/רגישותעדי יותם, IBCLC 10:50 07/07/2010
כדאי ליצור שוב קשר עם יועצת ההנקה, שכבר ראתה את שתיכן. אולי היא תוכל להציע דברים נוספים בטלפון, אולי כדאי לערוך מפגש תרגול נוסף (בד"כ ביקור חוזר של יועצת עולה פחות מהראשון).
אולי גם במפגשי אמהות מניקות ותינוקות (כדוגמת מפגשי ליגת לה לצ'ה - www.LLLisrael.org.il - יוכלו לסייע לך.

בהצלחה!
   בנוסףעדי יותם, IBCLC 10:50 07/07/2010
אחרי שהיא נרדמת כשמסיימת לינוק מצד אחד, החליפי לה חיתול - פעמים רבות ההחלפה תעיר תינוקות והם יסכימו לינוק גם מן הצד השני.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו