צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  שילוב תמ"ל והנקהאילת השחר 13:22 19/07/2010
שלום לכן.

התינוק שלי נולד ב-7/7 במשקל 3800, אבל לא עשה קקי מאז שמלאו לו 36 שעות.
הוא עשה הרבה פיפי ובסה"כ רגוע מאד.
ב- 12/7 שקלנו אותו והוא שקל 3605, היום שקלנו שוב והוא שקל רק 3660 (באמצע לא שקלנו כי חשבנו שהברית תשבש את העליה במשקל).

אני מעוניינת לתת לו תוספת תמ"ל
(הוא ילד ששי, אחיו ינקו שנה-שנתיים כל אחד, ועם כולם הייתה בשלב כלשהו בעיה בעליה במשקל, תמיד פניתי ליועצת הנקה (ד"ר צימרמן או חן פוגלמן) ואף שאבתי, לקחתי מוטיליום וכד'. אבל הפעם החלטתי שאין לי את האנרגיה הדרושה למאבק ממושך כ"כ).

בפעמים הקודמות כשבסופו של דבר נאלצנו לתת תוספת (אחרי חודשים של קפיצת גדילה רצופה+שאיבות+חילבה ועוד ועוד) הכלל היה שזה יהיה בארוחה נפרדת שאבא נותן - אבל זה תמיד היה בגיל מבוגר יותר, ומהר מאד הוחלף במוצקים.
האם ניתן לשלב כך בקבוק גם בגיל צעיר כ"כ ולהמשיך להניק כך שבגיל 6-8 חודשים ההנקה תחזור לבלעדיות לצד המוצקים?

האם יש כללים לשילוב שעשויים לעזור לשמירה על ההנקה?

לצערי, לא אוכל ללכת ליועצת עוד השבוע (ואני מניחה מנסיוני שהתפיסה בסדר)

תודה רבה וסליחה על האורך.
   שילוב תמ"ל והנקהעדי יותם, IBCLC 06:05 20/07/2010
אם השקילות שאת מתארת (3605, 3660) נעשו על אותו מכשיר, בהפרש של שבוע - זה מדאיג מאוד ויש צורך שיראה אותו רופא. כך גם אם לא עשה קקי מאז 36 שעות - עברו יותר מ-10 ימים, זה לא הגיוני.

כרגע הכי חשוב שהתינוק יאכל מספיק. עדיף שמישהו אחר ייתן את הבקבוק, ולסיים כל ארוחה על השד (ז"א אחרי בקבוק לנסות להצמיד אותו אפילו לכמה דקות).

לתת בבקבוק עם זרימה איטית (בשילב יש משהו שנקרא "בקבוק פגים" שהזרימה שלו איטית והפטמה נוקשה יחסית).

כדאי מאוד לגשת ליועצת הנקה בהקדם האפשרי.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו