צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  עזרה דחוף דחוף דחוףורדית 21:08 05/08/2010
לכבוד ד"ר ליבוביץ מירי...
אני ילדתי בת מתוקה מלפני 11 ימים אני מאכילה את הקטנה בהנקה וגם חלב שאוב בבקבוק

מהיום בשעה 16:00 התחילו לי כאבים חזקים בשד שמאל רופא הגניקולוג שלי הפנה אותי לרופא כירורג פרו' הכירורג בדק ואמר שיש דלקת בשד השמאלי ושיש לי חום של 38.8 הרופא המליץ על כדורים אוגמנטין 500 מ"ג 3 פעמים ביום למשך שבוע ולשים כרוב על החזה השמאלי ולא לתת לילדה לינוק מהחזה הדלקתי.
הרופא אמר שניתן להניק את הילדה מהשד הימני ורק משם לתקופה הנ"ל.

כמו כן לפני מספר ימים לקחתי יועצת הנקה צלצלתי אליה להתייעצות והיא טוענת שאין צורך לקחת את האנטיביוטיקה ,ויש להמתין 24 שעות בזמן הזה צריך לתת לילדה חלב מהשד הימני ומהשד השמאלי היועצת עוד טוענת שאין זה מחייב שיש לי דלקת.

עלי לציין שמאז הלידה אני ישנה בין 2-3 שעות ביממה
אני ממש בדילמה ולא יודעת מה לעשות מחכה לתשובה מהירה

תודה רבה רבה.
   אמנם אני לא יועצת הנקה, אבל עד שיועצת תענה לךפרחית 21:48 05/08/2010
עד כמה שידוע לי להשאיר שד בלי הנקה / שאיבה במצב כזה זה הרסני. זה עלול לגרום לגודש, ויחד עם הדלקת שכבר קיימת זה ממש לא איי-איי-איי. לצערי אני לא יודעת לייעץ לך אם לתת לתינוקת לינוק מהשד הכואב או לא, אבל אני אומרת שגם אם לא לינוק - תרוקני אותו, אל תתני לחלב להצטבר יותר מדי.

ועוד: במקומך הייתי מגיעה לקליניקה של ד"ר לייבוביץ' ושהיא תבדוק אותך ותכריע.
   דלקת בשדעדי יותם, IBCLC 22:24 05/08/2010
לפי הפרוטוקול המקובל, מתחילים באנטיב' אחרי 24 שעות של חום של 38.5 מעלות. אינני יודעת מה ראה הכירורג ואולי מוצדק להתחיל אנטיב' מוקדם יותר, לגבי זה אין לי המלצה.

פרחית והיועצת שלך צודקות - חייבים לשחרר חלב גם מהצד המודלק, ועפ"י המלצות ארגון הבריאות העולמי, אין כל מניעה לתת לתינוקת לינוק/חלב מהשד המודלק.

בהצלחה!
   מירי בבקשה תעזרי ליורדית 17:27 06/08/2010
בנות יקרות, אני מרוקנת את השד המודלק, בינתיים אני מקפיאה את החלב מהשד הזה ולא נותנת את החלב לילדה, רק מהשד ה'בריא'. מירי עדיין לא ענתה לי ואני עדיין אובדת עצות,
עדיין לא התחלתי לקחת את האנטיביוטיקה, השד עדיין כואב ואני מרוקנת אותו כל 3 שע'.מירי בבקשה תעזרי לי. השד ה'בריא' לא מספיק לתינוקת. דרך אגב אין לי שוב חום.
עזרי לי.
   החזקה מודלק וכואבורדית 17:36 06/08/2010
עדי האם זה בדוק ב- 100% שאפשר לתת מהחזה המודלק? אני ממש חוששת מכך. חוששת מאוד לילדה.
ועוד שאלה למה הכאב לא עובר?
איך מגיעים למרפאה של מירי? למה מירי לא עונה לי?
סליחה, אני פשוט מאוד לחוצה מהנושא,
תודה מראש
   דלקת בשדעדי יותם, IBCLC 18:13 06/08/2010
ורדית, אין שום בעיה להניק מהשד המודלק. חבל על הסבל שלך ועל התינוקת.

ראי כאן:www.bfmed.org/SearchResults.aspx?cx=012624551319151876133%3ayl7jvs_jroc&cof=FORID%3a10&ie=UTF-8&q=mastitis
יש בסוף מיליון מאמרים שמסבירים את הרציונל.

לתור במרפאה של ד"ר ליבוביץ התקשרי 09-8858256.

בד"כ עוברות כ-24 שעות עד שהאנטיביוטיקה מתחילה להשפיע. אפשר להשתמש במשככי כאבים.
אם החום עולה במהלך הסופ"ש, כדאי לשקול לגשת למיון כדי שיוודאו שהדלקת לא מסתבכת.
ראי גם ב"תדריך לתזונת תינוקות" של משרד הבריאות הישראלי, שמפרט את המחלות שמהוות סיבה לאי-הנקה. דלקת בשד איננה בין הסיבות האלה...
בהצלחה ותרגישי טוב!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו