צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  יונקת הרבה ואחר כך מרגישה לא טובשרית 10:13 27/08/2010
ביתי בת חודשיים ושבוע, נולדה 3.735 ק"ג יונקת בלבד,
חודש לאחר שנולדה נשקלה 4.900 ונראה שממשיכה לעלות במשקל באופן תקין.
עד היום הקפדתי לתת לה לאכול מתי שביקשה ובלי להסתכל על השעון,
בחודש הראשון היא אכלה בממוצע כל 2.5-3 שעות האכלות ארוכות של שעה בערך.
בלילה ישנה 4-7 שעות ברצף.

שמתי לב שהיום כשהיא אוכלת היא אוכלת המון – עד כדי כך שזה גורם לה להרגיש לא טוב,
למעשה אם אני לא מפסיקה אותה באופן יזום היא פשוט ממשיכה לאכול, אפילו מתוך שינה על הציצי...
בפעם הראשונה שהיא נרדמה לי ככה על השד, חשבתי שהיא משתמשת בו כמו מוצץ, אך כשהרמתי אותה היא השתנקה
והקיאה כמויות אדירות של אוכל , הכמות שהקיאה הייתה ענקית...
בפעמים אחרות נראה שהיא אוכלת ואוכלת ואחר כך מרגישה ממש לא טוב... מתפתלת, נרדמת, וקמה לאחר
כמה דקות עם בכי - כנראה מכאבי בטן ...

בעצת אימי התחלתי להגביל אותה בארוחות – לקצר אותם ולנסות למשוך לה ל-4 שעות בין ארוחה לארוחה
בניגוד לכל הדעות שאומרות פשוט להאכיל כשהיא רוצה.
אני לא רוצה להגביל אותה במזון ולא להיות קטנונית על זמנים אבל נדמה לי שכשהיא אוכלת כמה שהיא רוצה
היא פשוט מרגישה אחר כך ממש לא טוב.

במהלך היום היא חייכנית וערנית, חיתולים תמיד רטובים מאוד – 1-3 חיתולי קקי

האם אני עושה את הדבר הנכון בעצם זה שאני מגבילה אותה? אך אדע כמה זמן היא צריכה לאכול?
נראה שגם אם אני מנתקת אותה אחרי 10 דקות היא לא מתעצבנת אלא נחה, עושה גרפס וחייכנית....
למרות שמבחינתה היא מסוגלת לאכול גם במשך שעה רצופה ואחר כך להרגיש רע מאוד ואפילו להקיא...
תודה מראש
   יונקת הרבהעדי יותם, IBCLC 11:36 02/09/2010
אם השיטה שלך עובדת בשבילכן טוב, ללא בכי ותסכול, והיא מרוצה ועולה היטב במשקל - המשיכי כך :)
ייתכן שעם הזמן הדפוסים ישתנו.
אם יש לך זרימה מהירה מאוד של חלב, הרי שהנקה תוך הישענות לאחור יכולה להאט את הקצב ולהקל עליה. בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו