צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  כמה שאלות הנקהדניאלה 08:34 22/10/2010
בן חצי שנה הנקה מלאה. אז ככה:
1) מתי אפשר להתחיל לאכול הכול? אני לא אוכלת קטניות, כרוב, כרובית וברוקולי, חריף, חמוץ. מתי אפשר לחזור לאכול הכל בלי שתהיה לזה השפעה על התינוק?

2) הפיצי מפליץ בלי הפסקה. ניתן להסיק מכך שיש לו עדיין גזים? לא זכור לי מילדי האחרים שניזונו מתמ"ל כאלו הפגזות. לעיתים נראה כאילו הוא ממש סובל מכך. מה לעשות?

3) הפיצי עושה המון פעמים ביום קקי. בערך 10 פעמים ביום. האם זה נורמלי? אולי יש קשר להפלצות? אולי הוא סובל מהבטן?

4)כמה נוזלים צריכה אישה מניקה לשתות ביממה? אני שותה 3 ליטר נוזלים ביום. הרוב מים, כוס קפה אחת לכמה ימים, כוס בירה שחורה ביום ולפעמים מיצים דיאט. האם רק המים נחשבים בחישוב של הנוזלים או גם כל השאר?

תודה מראש.
   כמה שאלות הנקהעדי יותם, IBCLC 12:47 03/11/2010
1. מלכתחילה יכולת לאכול מה שאת אוהבת ורגילה. אין מאכל אחד שהוכח כמשפיע על כל התינוקות. גם למבוגרים יש גזים. אם התינוק לא בוכה וסובל מכאבי בטן, הגזים האלה נורמליים ואין צורך לערוך שינויים בתזונה. בכל מקרה, הגזים חולפים בסביבות גיל שלושה חודשים.

2. נסי לקחת אותו במנשא, עיסויים לבטן, "אופניים" עם הרגליים.

3. כל עוד עולה במשקל ומרוצה רוב הזמן, אין חשיבות לתדירות. היא תפחת מן הסתם כשיתחיל לאכול מוצקים.

4. שתי לפי תחושת הצמא שלך, מה שאת רגילה ואוהבת. מים עדיפים, בהחלט. השתן שלך צריך להיות בהיר אך לא שקוף.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו