צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  אני לא בטוחה שזה הפורום הנכון לשאלה עקרונית כזאת, אבל אנסה את מזלי:ננה 23:01 25/10/2010
אני מתלבטת איך להתייחס לתדריך החדש שמשרד הבריאות הוציא לפני כשנה, ובו הוראה להתחיל טעימות מגיל ארבעה חודשים.
הפקפוקים שלי הם בעיקר משתי סיבות:
1) ארגון הבריאות העולמי ממליץ אחרת (ואינו מחלק בין ההמלצה למדינות רווחה ואחרות).
2) שמעתי שרוב החתומים על המסמך עובדים גם בשירות חברות התמ"ל, ונראה לי שזה עלול להיות אינטרס עקיף של החברות האלה, לעודד נשים לקצר את תקופת ההנקה הבלעדית, גם בגלל המהפך התפיסתי (בגיל הזה כבר מותר מוצקים? אז בטח גם תמ"ל לא יזיק) וגם בגלל שמעבר מוקדם מדי ישבש את ייצור החלב אצל נשים.
אשמח לשמוע מה עמדתך בעניין.
   שאלה עקרוניתעדי יותם, IBCLC 12:43 03/11/2010
משרד הבריאות הישראלי אימץ את העמדה האירופית. אכן, ארגון הבריאות העולמי, וכמוהו גם האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, לא שינו את עמדתם.

האמירה "רוב החתומים על המסמך עובדים בשירות חברות התמ"ל" ממש איננה נכונה, ופוגעת באנשי המקצוע המצוינים שעבדו על המסמך הזה, שיש בו הרבה מידע חשוב וטוב ותומך בהנקה. חלק קטן בלבד מן השמות מוכרים לי ביחס לקשרים כלשהם (כגון מרצים בכנסים) של חברות תמ"ל.
   תודה על ההבהרהננה 09:19 04/11/2010

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו