צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  טיסה לחו"ל?שרון 13:09 17/07/2011
שלום,
יש לי תינוק בן 3 חודשים, הוא יונק בלבד.
יש לנו הזדמנות לטוס לחו"ל לפני החזרה לעבודה ואנחנו מתלבטים אם לטוס איתו או בלעדיו
המחשבה היא לטוס רק לכמה ימים בין 4 ל5 בלבד וכשהוא יהיה בן 4 חודשים
הייתי שמחה לדעת במידה ונחליט לטוס בלעדיו - מה עושים בנוגע להנקה?
חשוב לי לציין שהוא אוכל גם חלב שאוב מבקבוק (לעיתים רחוקות) ומקבל את זה בצורה טובה.
האם יכול להיות מצב שמשך 4 הימים שאיעדר הוא יתרגל לבקבוק ולא ירצה לינוק כשאחזור?
אני מאמינה שאשאב כאהיה בחו"ל - אך בתדירות נמוכה יותר - האם לאחר 4 ימים אוכל לחזור לייצר חלב בכמות הרגילה?
והאם זה בכלל ריאלי להצליח לשאוב לו חלב מראש ל 4 ימים (ולהקפיא כמובן) ואם כן איך עושים זאת?
סליחה על ההצפה בשאלות, אשמח לעזרה...
   טיסה לחו"לעדי יותם, IBCLC 11:30 19/07/2011
התלבטות לא פשוטה.

לשאלותייך - ייתכן שיתרגל לבקבוק ויסרב לינוק, ייתכן שלא. אי אפשר לדעת מראש.

שאיבה בתדירות נמוכה תוריד את כמויות החלב באופן זמני, מצד אחד. לא צריכה להיות בעיה לחזור לכמויות הרגילות כשתחזרי אך זה יכול לקחת כמה ימים. מצד שני, אם האספקה שלך טובה, שאיבה ברווחים גדולים יכולה להביא אותך למצבים של אי-נוחות, גודש ואולי אפילו דלקת.
כדי לשאוב ל-4 ימים צריך כ-30 מנות חלב שאוב, ועדיף קצת יותר (לפעמים נשפך, לפעמים תינוק מתחיל מנה ולא מסיים, כל מיני אפשרויות). אפשר לשאוב פעמיים-שלוש ביום עד לנסיעה ולהגיע לכמויות האלה, אך אז את מגיעה לנסיעה עם ייצור עוד יותר מוגבל מן הרגיל.

עד כאן בהיבט הפיזי.

בהיבט הרגשי - לא שאלת אבל אני מרשה לעצמי לענות בכובע האישי כאמא לילדים, ללא קשר להכשרתי המקצועית.

תינוק בכל גיל מכיר, מזהה וקשור להוריו, ובמיוחד לאמא מניקה. הורים רבים נוסעים בלי התינוק ומדווחים ש"לא נגרמה טראומה לטווח ארוך". אבל מבחינת התינוק, שעבורו קיים רק ההווה, הוא לא יודע שאמא תחזור בעוד 4-5 ימים ומתגעגעת אליו. מבחינתו היא נעלמה, וזה מפחיד ומייאש. נסי לדמיין שבן זוגך או התינוק היו נעלמים ולא היית יודעת אם יחזרו, ומתי.

כן, חוזרים, מחבקים, מנשקים, ותוך כמה ימים נראה שהכל בסדר. אבל אנחנו לא יודעים מה עובר על התינוק בימים אלה, מה הוא חושב ומרגיש.

וגם את... פגשתי לא פעם אמהות שבן הזוג לוחץ עליהן לנסוע בלי התינוק, וקשה להן מאוד המחשבה לעזוב את התינוק, והן מוצאות את עצמן "באמצע". זו תחושה לא נעימה, וקצת קשה ליהנות ככה מחופשה...

יהיו עוד הזדמנויות, התינוקות גדלים, מבינים, מגיעים לגיל שאפשר לדבר איתם בטלפון, שהם שמחים למתנות, וכו'. אבל אין עוד הזדמנות להיות בן 4 חודשים עטוף ומוגן עם נוכחות הורית רצופה.

אפשר ליהנות מאוד גם מחופשה עם תינוק, ובפרט תינוק יונק. קל לקחת אותו במנשא, תמיד יש אוכל מוכן עבורו, ויש המון פעילויות וחוויות מבוגרים שאפשר לעשות גם כשהתינוק בסביבה (עם ילד בן 3, נניח, מוגבלים יותר באפשרויות...).

בהצלחה ואשמח אם תעדכני מה החלטתם ואיך היה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו