צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  גמילת בן שנתיי - עדכוןאמא מותשת 22:07 31/07/2011
המתוק הקטן שלי בן שנתיים וחודש. התייעצתי עם הפורום המופלא פה לגבי גמילתו ההדרגתית מהנקה. מאז שהילדון נולד הוא לא ישן רצוף וקם לינוק בלילות... לקראת גיל שנתיים קיויתי לגמול אותו הדרגתית מהנקה וזאת בעיקר על מנת שסוף סוף ישן לילה שלם וגם אני. הקטנצ'יק קם והדרך היחידה שבה נרדם שוב היא בהנקה. כיום שיגרת ההנקה שלו היא כזו, באמצ"ש - לפעמים לפנות בוקר, הנקה בצהריים/אחה"צ והנקה לפני השינה. בסופי שבוע או בימים שאני איתו בבקרים אז יונק גם בבוקר וגם נרדם צהריים בהנקה. אני חשבתי שעיקר הסיבה לקימתו בלילה היא לא רעב אלא ההרגל להירדם בהנקה. בעצתך הנדיבה :) שיכנעת אותי לנסות לגמול אותו מהנקת הלילה ולהמשיך במשך היום. האמת, הייתי סקפטית שיעבוד. רציתי לעדכן שמלפני שבוע וקצת התחלתי את ה"ניסוי" זאת לאחר ש"הכנתי" אותו כמה ימים מראש לעובדה ש"לא יהיה נונו בלילה, רק בבוקר באור כי אמא עייפה ורוצה לישו וגם הוא צריך לישון וכו' וכו" בלילה הראשון היה קשה הוא קם כמה פעמים אם כי יש לציין שלא בכה מאוד אלא יילל קצת כל פעם, אני הסברתי לו שעכשיו אין נונו הוא רצה הרבה חיבוקים וליטופים שכמובן נתתי לו והוא נרדם עלי. לילה שני/שלישי קם פעם פעמיים. ומאז קם פעם אחת אני מסבירה שאין נונו הוא קצת מיילל אני מציעה מים או שהוא מבקש הוא שותה די הרבה ואז נרדם עלי/לידי מתחבק. האם זה בסדר? האם אנו מתקדמים לדרך הנכונה של שנת לילה רציפה? אני חושבת שזה חשוב גם עבורו ולא רק עבורי. אשמח לשמוע את דעתך וכמו"כ איך להמשיך הלאה עם גמילה משאר ההנקות. ההנקות שהוא ממש לא יכול בלעדיהן (או לפחות כך נדמה) אלו ההנקות שלפני השינה...
   גמילת בן שנתייםעדי יותם, IBCLC 19:04 03/08/2011
יופי שאת משתדלת לזרום איתו ועם הצרכים שלו!
נשמע מצוין, התעוררות פעם אחת בלילה סבירה לגמרי בגילו, וגם הרבה תינוקות שלא יונקים מתעוררים כך בלילה... נסי ככה עוד כשבוע ואז, אם עדיין ימשיך להתעורר, אפשר לנסות מדי פעם להירדם שלא בהנקה - לסכם איתו שקודם יונקים, אח"כ מתחבקים/סיפור/שיר ואז הולכים לישון בלי פטמה בפה. הרעיון הוא שיתרגל להירדם ללא ההנקה ואז גם ייתכן שירדים את עצמו בהתעוררויות באמצע הלילה.
בהצלחה והמשיכי לעדכן!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו