צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  ביסוס הנקהנועה 03:48 08/04/2012
בוקר טוב,
לפני 3 שבועות ילדתי תינוקת ואני בשלבי ביסוס הנקה.
רציתי להתייעץ לגבי מקרה שקרה היום.
התינוקת שתתה 100 CCחלב שאוב ולא היתה רגועה,
המשכתי בהנקות לסירוגין שעתיים ושראיתי שאינה נרגעת
נתתי לה 100CC תמ"ל והיא נרדמה ואני יצאתי לרבע שעה מהבית.
בזמן הזה היא התעוררה בצרחות ולא ניתן היה להרגיע אותה.
היא היתה נקייה, שבעה ובכל זאת צרחה.
כשבאתי כמובן נתתי לה ציצי ישר והיא ינקה חצי דקה ונרדמה
ל-5 שעות.
ושאלותיי,
1. איך יכול להיות שלאחר חלב שאוב ויניקה התינוקת היתה רעבה כדי לאכול מנה של תמ"ל?
2. האם הפתרון של ציצי כדי להירגע /להירדם יימשך כל עוד מניקים?כי אז היחידה שיכולה להרדים זו אני וזה תמיד יהיה תלוי שד גם מחוץ לבית? איך מרגילים תינוקת יונקת ששבעה להירדם ללא קשר לציצי?
   ביסוס הנקהעדי יותם, IBCLC 15:15 08/04/2012
מזל טוב, ואיזה יופי שאת מניקה!
קשה לדעת מה בדיוק קרה. לפעמים תינוקות מתקשים להירדם, מעודף עייפות או מסיבות אחרות כלשהן. מציצה מרגיעה וטעם מתוק מרגיע, ולכן הם יכולים לינוק או לאכול הרבה יותר ממה שהם צריכים - וקל להגיע לזה יותר כשאוכלים מבקבוק; בהנקה הזרם נעשה איטי יותר והמציצה לבדה מרגיעה, ללא אוכל מיותר.
מאוד עוזר ללמוד להניק בשכיבה בצורה בטוחה, בדרך כלל כך הם נרדמים ונשארים לישון זמן ארוך יותר, וגם אמא יכולה לישון תוך כדי.
כדאי גם לנסות שימוש במנשא שיהיה לך נוח ושיחקה תנוחת ערסול. התנוחה העטופה והתנועה שהתינוקות מקבלים מרגיעים אותם ומקילים על ההירדמות.
אולי קצת מוקדם לנתק את הקשר הנקה=הירדמות, אבל לצורך כך הספר "לישון בלי לבכות" מאת אליזבת פנטלי יכול לסייע ומתאר שיטה מפורטת לעשות זאת.
בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו