צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הנקה מצד אחדנעמי 01:36 17/04/2012
שלום יש לי בעיה חוזרת ונשנית זה כבר לידה שלישית
התינוק שלי בן חצי שנה ויונק טוב מצד ימין שם יש שפע חלב בתחילת השאיבה הייתי שואבת 120 מימין בקלות ו-60 משמאל בקושי
היתה לי תקופה עמוסה ערב פסח והחלב התמעט ובנתיים הוא לא מוכן להיות על צד שמאל בשום אופן הוא פשוט צורח כמה ימים הנחתי לו כשניסיתי לשאוב יצא לי משהו מזערי אחרי מאמץ לעומת כ-200 מצד ימין...
האם הוא משלים הכל מצד ימין או שעלי להתאמץ מאד להחיות שוב את השד השמאלי ע"י שאיבות חוזרות ונשנות עד העלאת כמות החלב??

שאלה שניה זאת לידה שלישית ועדיין לא מצליחה להניק בשכיבה הדבר מציק לי בעיקר בלילות שאז הוא מתעורר לי אפילו 3 פעמים ללילה וזה משגע אותי אני מתישבת וכו'. איפה אני יכולה ללמוד טכניקות יש לי חזה נופל ולא מסתדר לי אם אפשר עצות רק מהלילות בא לי לסיים את ההנקה

ושאלה שלישית מה אפשר לעשות שלא יקום ככה בלילה כל 3 שעות ולפעמים כל שעתיים... הוא כבר גדול! אני לא יכולה להוציא אותו מהחדר כי לא נראה לי שאני מסוגלת לקום עד אליו כל פעם לחדר אחר.

אשמח לתשובות
נעמי
   הנקה מצד אחדעדי יותם, IBCLC 21:17 23/04/2012
אם יש מספיק חיתולים רטובים והוא מרוצה אחרי הנקה מצד אחד, סימן שמספיק לו.
אפשר להגביר את הייצור בצד שמאל ע"י שאיבות "על ריק". לא ממושכות - אחרי שלא יוצא יותר כלום לשאוב עוד 2-4 דקות, ולראות אם אחרי כמה ימים כאלה הכמויות עולות.

הנקה בשכיבה - עקרונית שניכם אמורים לשכב זה מול זה על הצד. את יכולה לחבר בישיבה ואז לנסות לעבור בהדרגה לשכיבה של שניכם. קשה להסביר דרך האינטרנט, נסי לחפש סרטונים ביוטיוב. breastfeeding lying down

בגיל חצי שנה הגיוני לגמרי שיתעורר כל שעתיים שלוש להנקה... מצטערת אבל זה נורמלי. אפשר לנסות לנתק את הקשר בין הנקה להירדמות - לנתק אותו מהשד לפני שנרדם לגמרי ואז להרדים בליטוף/נדנוד/מוצץ.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו