צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום ייעוץ הנקה עדי יותם IBCLC
מנהל/ת הפורום: עדי יותם IBCLC
  הנקה משד אחדרחלי 18:52 31/05/2012
שלום התינוקת שלי בת שבוע והיא יונקת לי כל 3-4 שעות כי היא כל הזמן ישנה ושהיא יונקת רק משד אחד עשר דקות בקושי לפעמים חמש בשד אחד בלבד וזהו נרדמת מה עושים אני נשארת עם עוד שד גדוש חלב. החלב נוטף לי לבד יש לי שםע אבל מה עושים דהיא לא אוכלת מספיק או רק שד אחד וזה יוצר לי כאבים וגודש. זה יסתדר?? אני חשבתי אולי שאני אניק ואחרי חצי שעה להעיר אותה ולנסות שוב שד שני השאלה אם זה בסדר זה נקרא ארוחה אחת??? כי אני רוצה שיתאזן לי החלב בלי שאיבה סליחה על האורך תודה
   הנקה משד אחדעדי יותם, IBCLC 20:09 31/05/2012
כמה דברים שצריך לוודא קודם כל: שבימים לאחר הלידה לא ירדה יותר מ-7% ממשקל הלידה שלה (דוגמה לחישוב: תינוק שנולד 3.5 ק"ג, אחוז אחד = 35 גרם, 7 אחוז 245 גרם, 3.5 פחות 245 = 3.255).
שנית - שיש לה 5-6 חיתולים רטובים ביממה (קחי חיתול חדש, שפכי לתוכו 3 כפות מים ותחזיקי ביד, כשביד השנייה חיתול חדש - זה ייתן לך מושג לגבי משקל חיתול רטוב)
שיש לה יציאות בכמות מצטברת של 4 כפות לפחות ביממה (24 שעות) בד"כ בצבע צהוב - דומה לחרדל ולא לפסטו.
יש ביממה לפחות 8 הנקות "טובות" - כשאת מרגישה שהשד יותר רך לאחר ההנקה מאשר לפניה.

אם כל המדדים האלה תקינים, אכן כנראה המצב יתאזן, ובהחלט מומלץ לנסות להעיר ולהניק. לא משנה איך תקראי לזה...

אם לא כל המדדים תקינים או את עדיין מודאגת, רצוי להיפגש בהקדם עם יועצת הנקה מוסמכת.

בהצלחה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו