צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  אחרי פגישה עם קלינאית תקשורת...יהלי בן 2.5רוז 12:24 20/07/2009
שלום לך,
אני אמא לשני ילדים מהממים- יובל בת 4.5 ויהלי בן 2.5
שניהם ילדים בריאים והתפתחותם היתה ועודנה "תקינה"...ברוך השם ללא חריגים,
יהלי התחיל לפני כחודשיים לגמגם באופן שהולך ומחמיר עם הזמן-
לאחרונה החל ללחוש את המילים ואף מוצא לעצמו "קיצורי דרך" על מנת לא להצטרך להתמודד עם הקושי.
המשפטים הפכו למילים,לתנודות יד והצבעה על רצונותיו.
הוא הפך כעוס ועצבני כאשר לא מצליח להתבטע וכשלא מבינים אותו .
מילד באמת, טוב רגוע ומנומס -הפך לאלים וחסר אונים...
הינו אצל קלינאית תקשורת שהיתה מקסימה ,סובלנית ומקצועית=-בעיננינו הלא מקצועיות,בכל אופן,
וכחלק מהטיפול בבית המליצה על משחקים כגון רצפסיפור,צבעים,פעלים ועידוד יהלי לשיחה דרך משחק...
אני לא יודעת האם עלי למצוא משחקים אלא כאחד המשחק או שמא יש משחקים מוכווני אורינטציה טיפולית...
היש לך עוד עצות מרגיעות למה אנחנו בתור הורים יכולים לעשות על מנת לסייע,כיכצ לדבר עם ביתנו הבכורה על עיניין-אם בכלל???
תודה רבה וסליחה אם המכתב ארוך מרגיל,
רוז אמא עצובה:(
   חוסר שטףתמר בש 18:01 20/07/2009
רוז שלום,

פה בפורום יש הרבה שאלות בנושא של חוסר שטף - אני מציעה שתדפדפי אחורה ותקראי.
העצה בגילאים האלה היא לא לעשות עניין מהדיבור, להקשיב לילד בסבלנות ובסובלנות, לתת לו לדבר ולא להעיר, לא לעצור אותו וגם לא לדרבן אותו דווקא לדבר. זכרו שברוב המקרים חוסר השטף חולף מעצמו ובד"כ אינו גמגום "אמיתי".
לאור ההתנהגויות של המנעות שאת מתארת, הייתי מעודדת אותך לנסות ולראות מה קורה כשלא לוחצים עליו לדבר, לא מבקשים ממנו להשיב, לא שואלים שאלות, אבל כן מדברים איתו, ברוגע, אבל בינתיים בלי ציפיה ממנו דווקא להשיב תשובה מילולית ארוכה. עשו איתו דברים שהוא אוהב, דברים שהוא טוב בהם שאינם תחרותיים במיוחד ושאינם מלחיצים בכלל.
זאת עצתי לתקופה הקרובה.
מילת המפתח בינתיים היא סבלנות.... ואשמח מאוד להתעדכן.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו