צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  חוסר שטףnurit 20:10 22/07/2009
תמר שלום,

בתחילה אני רוצה לומר לך ששלחתי לך מס' שאלות בנוגע לבני בן השנתיים ושבעה חודשים(היום).

אני רוצה לציין כי בני דיבר שוטף עד גיל שנתיים פלוס. בגיל שנתיים+3 חודשים דיבר לא שוטף. מהתקופה הזו שציינתי היו הרבה עליות ומורדות. הוא היה מדבר שוטף, אך לעיתים היו תקופות כמו שבוע-שבועיים שדיבורו היה קטוע. תקופה קשה זו התחילה שוב בתחילת שבוע שעבר וממשיכה עד היום.

שאלתי היא האם בשלב זה (שנתיים+7 חודשים) אני אמורה לפנות לקלינאית תקשורת? אם לא, באיזה גיל אני אמורה לקבל ייעוץ מקצועי? אני נורא רוצה לדעת מתי בממוצע חוסר השטף נעלם ואין צורך לדאגה.

תודה.
   נוריתתמר בש 21:41 24/07/2009
חוסר שטף התפתחותי מאוד אופייני לגיל של בנך. ברוב המכריע של המקרים הדבר חולף מעצמו תוך מספר חודשים. ההנחיות כפי שנכתב פה רבות בעבר, הוא להפקיד לתת לילד להשלים את דבריו, לנהוג בסבלנות ובסבלנות, לא להעיר, ולפנות אל הילד בדיבור רגוע ונינוח ככל שניתן. נסיבות שעלולות לחייב התייחסות שונה: היסטוריה של גמגום במשפחה, המנעות של הילד מדיבור בעקבות הקושי, תופעות/תנועות לואי בזמן הדיבור.
מפנה לאתר הקלינאיות בנושא
www.ishla.org.il/questions_dibur.htm
בהצלחה!

תמר בש,
קלינאית תקשורת
0525976725

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו