צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  אין רגע שקט.הדס 20:57 03/09/2009
יש לי ילדה בת ארבע וחצי שמאז ומתמיד מדברת הרבה. מרגע שהיא פוקחת עיניה בבוקר עד הרגע שהיא נרדמת היא לא מפסיקה לדבר. ההתעוררות שלה מהירה והיא מיד "בענינים" ובמהלך היום נדיר שהיא בשקט. הדבר היחיד שמשתיק אותה זה הטלויזיה, בה היא צופה בערך שעה וחצי ביום. אם היא לא פונה בדברים אלינו היא שרה לעצמה ומדברת לעצמה ומשחקת משחקי תפקידים עם עצמה. אני רוצה לדעת אם זה תקין ונורמאלי או שיש שם משהו שאני צריכה לבדוק?אולי יש בה גורם של היפר אקטיביות? מאיפה החוסר מנוחה? מדוע היא קופצת מדבר לדבר בחלוף שניות מעטות בלבד? למה המחשבות שלה לא נחות לרגע? אני מרגישה שהיא סוחטת אותי ושואבת ממני אנרגיה. כל דבר היא מבקשת כמה פעמים בהפרש של שניות מעטות מהבקשה הראשונה. כל דבר היא אומרת כמה פעמים. לפעמים היא בכלל לא מחכה לתגובה. והבלה בלה בלה ממשיך וממשיך...
   ומה אומרת הגננת?תמר בש, ק"ת 21:15 03/09/2009
איך היא במקומות אחרים?
   הדס 09:36 04/09/2009
מעולם לא חשבתי לדבר על זהעם הגננות. אנ יאברר. כיום התחלנו גן חדש ואחכה קצת שהגננות יכירו אותה ואשאל.
בתחושה שלי, עכשיו ששאלת אותי על מקומות אחרים, זה בא לידי ביטוי איתנו ועם סבא ןסבתא. ומתקשר לצורך שלה בתשומת לב מלאה.
   יכולים להיותתמר בש 10:41 04/09/2009
גורמים שונים מעורבים בתופעה שאת מתארת, לאו דווקא "שפתיים". ייתכן רקע רגשי למשל, כפי שהעלית בהודעה האחרונה (ואז איש המקצוע לדעתי רצוי שיהיה מהתחום הרגשי), לא ניתן כמובן לקבוע מה קורה בפורום שכזה מבלי להכיר את הילדה ואתכם ואת הדינמיקות בבית. חשוב לדעתי כן לאסוף מידע ממקומות שונים כדי להבין את הרקע.
   תודההדס 11:45 04/09/2009
אמשיך לעקוב ולבדוק ולהתיעץ במידת הצורך. בשלב ראשון חשבתי שאולי זה קשור רק לשפה אבל עכשיו אני מבינה שזה יותר לכיוון רגשי ואתן לזמן, בשלב זה, לעשות את שלו. היא גודלת, היא חוקרת, היא סקרנית ומתעניינת. כנראה שהדיבור הזה הוא אמצעי למטרה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו