צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  בת 7.5 חוד' בקושי ממלמלת...מירי 00:43 23/07/2010
שלום רב,
הבת שלי בת שבעה וחצי חודשים מחייכת המון ,אבל בלי קול, רק עם מדגדגים אותה (אז לפי המצב רוח ) היא צוחקת בצחוק מתגלגל רק לכמה שניות. היא מאוד שקטה במשך היום , ממלמלת ממש מעט אאאנננה,אאאדדדדדדה,עושה קולות עם הלשון צססססססססס(כמו נחש) עשינו בדיקת שמיעה יצאה תקינה מאוד ,מגיבה לרעשים, לצלילים , מאוד עירנית, מאוד סקרנית,מאוד מפותחת מוטורית..זוחלת מהר על הבטן, מגיעה למצב זחילה על שש אבל אינה מצליחה לזחול, נאחזת בדברים , יושבת על הברכיים ונעמדת גם על הרגליים לכמה שניות,עולה מדרגה!!!כשהיא בוכה יש לה קול מאוד צרחני,היא רוב הזמן יונקת , והתחלתי לשלב מוצקים, יש קשר עיין. מה שמאוד מטריד אותי שהיא מאוד שקטה, בקושי שומעים אותה במשך היום (בעיקר בכי שומעים), ושאינה מחייכת בקול, מה ניתן לעשות,האם זהו מצב תקין, למה כדאי לשים לב???
   מיריתמר בש, קלינאית תקשורת 22:07 02/08/2010
הילדה נשמעת מקסימה אמיתית. את צודקת, המלמול אכן חשוב - אך הכמות והתכיפות משתנות מילד לילד. מה זה "בקושי"? את יכולה להעריך כמה? פעם ביום? מספר פעמים ביום? במצבים מסוימים? חשוב לשמוע עיצורים שונים במלמול, כפי שאת מדווחת. אני מציעה לנסות לעודד משחק ווקלי, מעין פיג-פונג ביניכם -דברו איתה, חכו לתגובה וחזרו אחריה. חקו כל פיפס שלה, לפעמים זה מעודד עוד הפקות מצידה. דברו איתה בניגון עולה ויורד, הרבה, ובמיוחד כשהיא קשובה ומרוכזת בפניכם. וגם אם היא לא מגיבה בקולות או צלילים, לא להתייאש, זה ריקוד מאוד עדין - המשיכו...

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו