צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  עיכוב שפתימיכל 05:40 05/09/2010
תמר שלום,

בני בן שלוש ושלושה חודשים, לפני כשלושה חודשים לקחנו אותו לאבחון אצל קלינאית תקשורת ונאמר כי יש עיכוב שפתי- היא איבחנה כי יש חוסר במשפטים וחסר ריבוי בפעלים ובמילות תואר
קיבלנו קצת טיפים ודגשים וממש מורגשת קפיצה בחודשים הללו
כמובן שתוך כדי אנחנו גם ממתינים לתחילת טיפול במסגרת קופת החולים
כיוון שאין לי שום כוונה לחכות יותר פניתי לקלינאית פרטית והוא כרגע נמצא אצלה בטיפול ואנחנו ממש בתחילת הדרך
שמחתי לשמוע ממנה שהדו"ח לפני 3 חודשים לא משקף את מה שהיא רואה אבל עדיין יש עבודה שצריך לעשות איתו
אני כיום מרגישה אומללה כי אנחנו לא מקבלים תשובות חד משמעיות לגבי הילד ולא מצליחים להבין מה הבעיה שתוקעת את ההתפתחות השפתית התקינה, אני מרגישה שאנחנו לא מצליחים לקבל תשובות ברורות וקשה לי מאוד לראות את איתי בחברת הילדים אם בגן ואם בגן השעשועים פשוט מצחקקים על השפה שלו או שנרתעים ממנו בגלל שהוא נשמע מוזר כי בשפת הג'בריש שלו הוא משתמש בעיקר כשהוא מרגיש מבוכה והוא לא מכיר כל כך את האנשים סביבו
אני תמיד מחפשת אדם שאולי יוכל לתת לנו קצת יותר מידע והכוונה לגבי מה קורה, מה יכולות להיות ההשלכות
אנחנו מרגישים במצוקה ובלחץ ולא יודעים מה לעשות
   מיכלתמר בש, קלינאית תקשורת 18:29 05/09/2010
הקלינאית המטפלת היא האדם שאמור לתת לכם את התשובות הללו (לפחות את מה שאפשר, מה שידוע או שניתן לשער לגביו) ואני מציעה ליזום איתה שיחה שבה אתם מעלים את שאלותיכם. כמו כן אתם גם יכולים להוועץ בה האם לדעתה יש צורך לראות איש/אשת מקצוע נוסף מתחום אחר.
מעבר לכך חשוב לי לעודד אתכם בכך שהילד מראה התקדמות. נסי לראות אותו ביחס לעצמו ולאו דווקא ביחס לאחרים. זה עשוי להיות תהליך אבל כל עוד הכיוון חיובי, יש לכם ממה להתעודד. בהצלחה!

תמר בש, קלינאית תקשורת
טיפול, אבחון, הדרכת הורים וצוותי גן
0525976725

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו