צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  לא בטוחה שזה הפורום הנכון - שאלה לגבי בילבול בין מילים אצל מבוגרים לילי 08:17 22/11/2010
בוקר טוב, שאלתי מתייחסת אלי, מקווה שתוכלו לעזור. בשנים האחרונות אני מרגישה סוג של בילבול והחלפת מילים בזמן קריאה ודיבור. בזמן קריאה זה מתבטא בכך שאני "נתקעת" באמצע הקריאה או מבטאת מילים בצורה מסורבלת. בדיבור הביטוי הוא בטעויות כמעט בכל משפט: מילה מסוימת נאמרת במקום מילה אחרת, לעיתים המילה ההפוכה. דוגמאןת: רוצה להגיד "כשאתה מסיים לאכול תשים את הצלחת על השיש" אומרת: "כשאתה מסיים לאכול תשים את הצלחת על הרצפה". רוצה להגיד :בלילה ישנים עם חיתול, יוצא לי "בלילה ישנים בלי חיתול. כמות הטעויות היא כה רבה שזה כבר לא עניין מקרי. עקרונית אני ממש לא אדם מעופף או לא מחובר אבל עם הטעויות האלו אני מרגישה ככה. בנוסף יש לי סוג של בילבול וטעויות עם מספרים. אשמח לדעת מה אפשר לעשות והאם זו אכן בעיה פתירה? תודה
   שלום לך, מצטערת תמר בש, קלינאית תקשורת 18:30 25/11/2010
אך אני יכולה להשיב כאן רק בתחום המומחיות שלי, שהוא התפתחות השפה, הדיבור והתקשורת בגיל הרך והילדות. בשלב ראשון הייתי מציעה להפנות את שאלתך לרופא משפחה שעליו את סומכת.

בהצלחה!

תמר בש, קלינאית תקשורת

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו