צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  בעיה שעליי לנסות לפתורשירן 19:14 07/04/2011
שלום רב,
שמי שירן ואני כמעט בת 23, לפני כחודש הלכתי לאורתודנטית וזו הפעם השלישית כבר שאני עושה טיפול ליישור שיניים.

את הטיפול הראשון עברתי בגיל 12, אחר כך בגיל 16 ועכשיו נתתי לעצמי הזדמנות אחרונה.

התייעצתי עם האורתודנטית מדוע השיניים שלי חוזרות קדימה שוב ושוב בין הטיפולים ופתאום שמתי לב שבמהלך כל היום הלשון שלי נמצאת תמיד למעלה ופשוט דוחפת את החיך העליון שלי.
דבר כזה קורה לי גם כשאני ישנה ואני מרגישה בבוקר לחץ שכנראה הופעל כל הלילה על החיך העליון שלי.

ברצוני לדעת האם אפשר לטפל בדבר כזה כדיי למנוע את הטיפול הבא? האם ניתן בכלל לשנות הרגלים כאלה בגיל 23??
אציין כי אין לי שום בעיות התפתחות כלשהן, ואני מבטאת מילים ואותיות באופן תקין.
אשמח לעזרה,
שירן
   דחיקת לשוןתמר בש, קלינאית תקשורת 20:41 07/04/2011
שירן יקרה,

אכן דחיקת לשון, כפי שמכונה התופעה שאת מתארת, היא תופעה מוכרת, ועשויה להשפיע על המנשך ועל נסיונות ליישור שיניים. אני מציעה שתוועצי בקלינאי/ת שמתמחה בתחום זה (דחיקת לשון). תוכלי לחפש באתר קלינאי התקשורת www.ishla.org.il לפי הערכים של אזור מגורים, תחום הטיפול וטיפול במבוגרים.
בהצלחה!

תמר בש, קלינאית תקשורת
   תודה על העזרה, אבל...שירן 21:02 07/04/2011
מחיפוש שערכתי באתר עולים רק שלוש שמות של קלינאי תקשורת, הייתכן כי אלו הקלנאים היחידים שמתמחים בבעיה של דחיקת לשון?
שניים מהם לא רלוונטים כי הם ממוקמים באזור ירושלים.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו