צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
קלינאית תקשורת
מנהל/ת הפורום: תמר בש
  ילד בן 3 החל לגמגםדידי 13:58 19/11/2007
שלום,
בני בן שלוש והחל לגמגם לפני שבוע.
עד כה דיבר יפה וברור עם אוצר מילים גבוה ורב .
היו לו פה ושם לעיתים רחוקות מיקרים שהיה ניתקע עם המילה מכיוון שהיה חושב כזה באמצע הדיבור אבל עכשיו זה ממש הגיע למצב שבתחילת כל משפט הוא ניתקע עם המילה הראשונה ומושך אותך הרבה זמן.
הוא מאוד מתוסכל מיזה וכועס ולפעמם גם בוכה זה גרם לו גם להתחיל לדבר בצעקות ובקול רב.

נ.ב- מה שחשוב לציין שנולדה לו אחות חדשה בת 10 חודשים כיום והוא מאוד כועס עליה כל הזמן ולא מרוצה מהעניין בכלל.
והיו לו כאבי בטן לפני חודש על רקע פסיכוסומטי (יכול להיות מהקינאה והמצב החדש) שללנו בעיות פיזיות ע" בדיקות וכו'.
ועלינו על זה יחד עם הרופא שזה ריגשי. ועכשיו אני חוששת שהחל לגמגם גם על רקע פסיכוסומטי.
מה ניתן לעשות?
אמרו לי הרבה אמהות שזה גיל כזה שמתחילים לגמגם, ומצד שני אני חושבת שזה כתוצאה מהמצב החדש אחות וגן חדש וכו'.
אין ניתן לברר זאת ואיך ניתן לטפל?
תודה מראש
דידי
   חוסר שטףתמר בש 16:28 20/11/2007
יש פה מספר שאלות מאוד דומות לשלך - כי מדובר בתופעה שכיחה למדי בגיל הזה. אנא ראי תשובותיי מטה (מצויין "חוסר שטף" ככותרת לתגובות). לתופעה קוראים "חוסר שטף התפתחותי" והיא בדרך כלל חולפת, אך חשוב לנהוג עם הילד באופן רגוע ונינוח במיוחד עכשיו, לדבר איתו בנינוחות, להקשיב לו עד שמסיים לדבר, ולא להכנס או להתערב בדבריו. להקשיב לתוכן ולא לצורה. גם אם הוא מתרגז, להיות אמפתיים בלי להכנס ללחץ. אם ניתן, להקדיש קצת יותר זמן אחד על אחד שלו עם אבא או אמ דווקא עכשיו, לתת לו מרחב להתבטא, ולהקשיב לו... יכול להיות שזה קשור לתינוקת ויכול להיות שלא - אבל כאמור, ברוב המכריע של המקרים זה פשוט חולף. אפשר לתת לזה עוד קצת זמן (חודשיים זה סביר, בהנחה שאין החמרה -- וזאת תוך שאתם נוהגים כאמור), לפני פנייה ליעוץ לגופו של עניין. אשמח לעידכונים. בהצלחה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו