צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  תינוק לא מכניס כלום לפה ?רוית 22:19 04/04/2008
שלום רב,

יש לי תינוק בן שנה, שלא מכניס כלום לפיו.
רקע: נמצא בטיפול פיזיוטרפיה בגלל איחור במוטוריקה הגסה.
נמצא במעקב בהתפתחות הילד, כנראה הוא היפוטוני, רפוי מעט.
התחיל רק לפני שבועיים לזחול על ארבע ולהתיישב.
לפני כן זחל בגיל 9 חודשים על הגחון (עדיין זוחל לפעמים) התחיל אחורה ואח"כ קדימה.
מוזר לי שהוא לא מכניס כלום לפיו. שום משחק ולא אוכל.

הוא אוכל דייסות בבקבוק (לא לבד) מרק ירקות ופירות טחונים, כשאני מאכילה אותו בכפית. אני מנסה לתת לו ביד ביסקוויט או במבה שיעשה את הפעולה של הבאת היד לפה, אולם הוא פותח לפעמים רק את הפה ולא לוקח ביד.
יש לציין, כרגע יש לו 2 שיניים (2 אחרות בדרך ..) שיצאו אף הן באיחור לפני כחודש.
האם הבעיה קשורה לבעיה נורולוגית ? האם הוא פשט מעט עצלן לאכול לבדו ? מהי חשיבות הכנסת דברים (אוכל+צעצועים) לפה ?
לציין כי הוא מכניס אצבעות לפה בגלל השיניים.

תודה, רוית
   הבאת ידיים לפהשירי קאשי 11:05 06/04/2008
הי,
הבאת הידיים לפה נובעת מיצר הסקרנות של התינוק וזו דרכו ללמוד על העולם. בראשית דרכו של התינוק הפה משמש כאיבר החישה המפותח ביותר ולכן כל דבר הוא מביא לפה, החל בידיים וכלה בצעצועים ואוכל. בנוסף הבאת הידיים לפה תורמת גם לקרוב הידיים לקו האמצע ולימוד קו האמצע של הגוף. אצל בנך נראה כי חוסר הבאת הידיים קשור בהיפוטוניה שלו. הבאת הידיים מצריכה מאמץ ואולי חגורת הכתפיים שלו והגב עדיין לא מחוזקים מספיק. גם העובדה שהוא אוכל רק אוכל נוזלי קשורה בהיפוטוניה כיוון שקשה לו ללעוס מוצקים. אני ממליצה בחום לפנות לאבחון וייעוץ אצל מדריכה להתפתחות תינוקות על מנת לעזור לו להתחזק ולהשלים את הפערים המוטורים שכבר קיימים.

בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו