צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  זחילהחנית 08:56 06/08/2008
בתי בת 10.5 חודשים זוחלת כבר 3.5 חודשים על הגחון ומתקדמת כך בזריזות רבה. לעתים עומדת על 6 מתקדמת מעט אך כאשר רואה שזה איטי מדיי עוברת לגחון. היא יושבת זקוף באופן עצמאי כבר חודש וחצי, ובשבועיים האחרונים מטפסת על שולחנות ומגירות ונעמדת ואף מתקדמת כאשר נתמכת ע"י חפץ כמו שולחן. כמה ס"מ לפני שהיא מגיעה למקום שעליו רוצה לטפס ולעמוד היא עוברת ל-6. יש לציין שאנו מנסים לעשות לה תרגילים כדי שתתרגל לזחול רק על 6, אך ללא הועיל היא מעדיפה להיות על הגחון. כמו כן, עדיין לא מוחאת כפיים אך עושה "שלום" ומחקה קולות וצלילים. שאלתי היא האם תישאר לזחול על הגחון ומשם תעבור להליכה? (ככה זה נראה עכשיו) האם להתעקש איתה על זחילה על 6? האם זה תקין לדלג על שלב זה, ומה ניתן לעשות. תודה רבה
   זחילת גחוןשירי קאשי 22:33 07/08/2008
הי חנית,
לפי מה שאת מתארת אכן בתך מראה סימנים לכך שהיא עלולה לדלג על זחילת השש. תינוקות רבים מדלגים על שלבים אך אין זה המצב המומלץ. כל עיכוב או דילוג על שלב מעיד על קושי מוטורי שהקשה על השלב להתפתח וכיוון שלא נפטר הרי אותו קושי ממשיך גם לשלבים הבאים (גם אם זה לא כל כך נראה לעין). קשה לי למקד אותך למה בדיוק לעשות ללא אבחון מהוא המרכיב המוטורי שמקשה עליה כרגע ואין לי מידע לגבי אופי התרגול שלכם. במידה ולקחת תרגילים מומלצים מהפורום ולא הגעת להישגים אני ממליצה לך להפגש עם מדריכה לאבחון ושיעור פרטי על מנת לערוך אבחון ולהתאים תרגילים באופן יותר מדוייק, וכן לכוון אותך כיצד לתרגל נכון (לא תמיד קל ליישם בצורה נכונה מהכתוב בלבד). אם את מעוניינת את יכולה ליצור איתי קשר טלפוני על מנת לנסות ולקבל הבהרות והכוונה נוספת לגבי אופי התרגול אותו אתם מיישמים בבית.
בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו