צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  בת 8 חודשים, זוחלת על 6, יושבת W, אוחזת בלול ונעמדת, האם העמידה מותרת?ליעד 18:30 15/10/2008
בגלל שלא מזמן התחילה לזחול על 6, הישיבה שלה לא נכונה כאמור ישיבת W, להרשות לה לעמוד בלול ע"י החיזה, או כדאי לא לעודד אותה.

אגב, הילדה שלי כן זוחלת על 6, לכן תשובה אחרת בפורות אינה מתאימה לי.

תודה לך על טרחתך.
   ישיבת Wגלית בר-יוסף 19:55 15/10/2008
שלום ליעד,
חשוב לראות לאן פונות כפות הרגליים בזמן ישיבת ה-W, במידה והם מופנות כלפי פנים אין עם כך בעיה.
במידה ומופונות החוצה, זה פחות מומלץ מכיוון שיש לחץ על מפרקי הירך וכדאי להציג בפניה ישיבה הנקראת ישיבת סיכול (שתי הרגליים מופנות לאותו כיוון - ברך צמודה לעקב).
להלן מספר תרגילים:
* להושיב בישיבת סיכול (שתי הרגליים פונות לצד אחד) על כדור הפיזיו, תוך הישענות על הידיים, ניעות לכל הכיוונים באיטיות.
* ישיבת סיכול על הרצפה, אמא יושבת מאחור ולשחק עם מדבקות על כפות הרגליים + רוטציות (סיבוב אחורה) לשים לאמא על האף.
* להושיב כף אל כף, אנו יושבים מאחור ולהתנדנד מצד לצד.

האם היא מקשיתה את הגב?

לא הייתי מעודדת עדיין עמידה בלול, מכיוון שזו עמידה תוך כדי משיכה של הגוף והגוף שלה עדיין לא בנוי לעמידה. הייתי משתדלת כמה שפחות להשאיר בלול וכמה שיותר לאפשר לזחול באופן חופשי על הרצפה.
   מה פירוש כפות מופנות החוצה? הגב זקוף ולרוב הרגליים מקבילות, גב כפות הקגליים על הריצפהליעד 15:41 19/10/2008
האם ישיבה זו מעידה על קושי, ולכן לא לאפשר לה לעמוד? לזה התכוונת?

מודה לך על טרחתך
   בהמשך לתשובתה של גליתשירי קאשי 21:53 20/10/2008
הי ליעד,
ישיבת ה-W יכולה להעיד על קושי למשל קושי בשיווי משקל ולכן יש נטייה לשבת על בסיס רחב יותר שהוא יותר יציב. הישיבה בפני עצמה אינה מומלצת כפי שתארה גלית בשל הלחץ שמופעל על המפרקים. היא עדיין אינה מוכנה לעמידה ללא קשר לישיבת ה-W. היא מושכת עצמה בלול ולא נעמדת בעצמה. עדיף בשלב זה לתת לה יותר לתרגל את הזחילה ולהטמיע שלב זה עוד זמן מה וכן להכין את גופה לעמידה נכונה ויציבה יותר.

בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו