צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום התפתחות תינוקות
מנהל/ת הפורום: שי זילברבוש, הילה מיסק
  התהפכות ושכיבה על הבטןאורלי 13:29 15/02/2009
שלום,
בתי המקסימה בת 7 חודשים והיא לא כל כך אוהבת לשכב על הבטן. היא יכולה אחרי התעוררות
משנת הצהריים או הבוקר לשחק כ 15 דקות אבל אח"כ פשוט נמאס לה ואז היא מתהפכת חזרה למצב גב.
אני כל פעם מעבירה אותה למצב של בטן אך אחרי שניות היא מתהפכת חזרה לגב.
לפעמים היא גם פשוט מאבדת את השיווי משקל.
היא התהפכה מספר פעמים מגב לבטן אבל לא בצורה מודעת.
אני רוצה לציין שהיא לוקחת רגלים לפה ומשחקת אתם וגם לוקחת את עצמה לצדדים אך היפוך שלם במודע היא לא עושה. היא גם מרימה את הראש יפה על המרפקים.
היא ישנה בצהריים על הבטן ובלילה או על הגב או על הצד. היא מאוד חייכנית וכבר ממזמן אומרת "אבא" .
אשמח לקבל עצה איך לגרום לה להיות יותר על הבטן? (ניסתי כבר מגבת, תפיכות על הגב, מס'גים בגב, ערסול)
בתודה מראש,
אורלי
   שהיה על הבטןשירי קאשי 21:19 15/02/2009
הי אורלי,
בתך בשלב בו היא בקלות יכולה לבחור לא להשאר על הבטן. את יכולה לנסות לשים לה צעצוע גדול וכבד יחסית שבכדי לשחק בו היא תהיה חייבת להשאר על הבטן. היא לא תוכל לקחת אותו איתה לגב וכמובן שלא יהיו צעצועים אחרים בסביבה שתוכל לבחור מהם.

בכבוד רב,
שירי קאשי
מדריכת התפתחות תינוקות – מכללת "צעד ראשון"
www.first-step.co.il
   שכיבה על הבטןאורלי 15:26 16/02/2009
ראשית, תודה לך על המענה המהיר.
אשמח לדעת האם יש סיכוי שבתי סובלת מ"זקיפת יתר של הגב"?
היא מגיל מאוד מוקדם אוהבת להתרומם ולשבת (היא לא כל כך יציבה) ובעגלה היא לא אהבה לשכב עד שהרמתי לה שלב 1 (שכיבה של 45 מעלות ). היא פשוט מעדיפה יותר מנשא.
רציתי לציין שהיא לא בוכה כאשר היא נמצאת על הבטן וגם היא נרדמת לי על הברכיים כאשר אנחנו מנדנדות בנדנה.

אשמח שתציעי לי כל מיני תרגילים לשיפור המצב וכן לעידוד זחילה (היא אומנם עושה תנועות עם הרגליים אך לא זזה)
בתודה מראש,
אורלי
   המשךשירי קאשי 09:27 17/02/2009
הי אורלי,
בהחלט יתכן שבתך סובלת מזקיפות יתר אך לא אוכל לקבוע זאת בודאות דרך התכתבות. ישנם דברים שציינת שאופייניים לתופעה אך אחרים שהם דווקא הפוכים אך עדיין הסבירות שזו הבעיה היא גדולה. בכדי להקל על הזקיפות יש לעשות את התנועה ההפוכה והיא התעגלות של הגב. במצב זה השרירים המוחזקים מתארכים ומתאפשרת תנועה טובה יותר. להתעגלות ניתן לערסל, להשכיב על הגב ולהביא רגליים לכיוון הפנים (לשים לב שהגב מתעגל ולא שהתנועה כולה מתאפשרת על ידי תנועה במפרקי הירכיים). כמו כן יש לשפר את תנועתיות עמוד השדרה גם לכיוון של כפיפה צידית. חשוב להביא אותה למצב של שכיבה על הצדדים. כדאי שתלמד להתהפך בחופשיות לפני שתתחיל לזחול כך שלא הייתי עדיין מתמקדת בזחילה אבל התרגילים להתהפכויות יעזרו לה גם בשיפור המיומנויות הנחוצות לזחילה:
1.חוויות של תנועה במרחב. תוך כדי משחק איתו, לשנות את האופן בו מחזיקים אותו בקצב מהיר, להרים לאווירון, לרקוד איתו.
2.גלגול ג'ודו - התינוק שוכב על הבטן. רוכנים מעליו מכניסים יד אחת מתחת לבית השחי ואוחזים בזרוע הנגדית. עם היד השנייה מכופפים את הרגל הנגדית ליד שאוחזים ולאט מתחילים גלגול עד לחצי שכיבה. לשים לב שהראש לא נופל אלא מונח על הרצפה. לתת מעט שהות שהתינוק ישלים את הגלגול בעצמו.
3.גלגולים במזרון-התינוק במרכז המזרון מרימים משני צדדים וכל פעם על ידי הרמת צד אחר מגלגלים את התינוק מבטן לגב ומגב לבטן. יש לשים לב שהראש נתמך ולא נופל וכן שהידיים קרובות לקו האמצע כך שהן לא מפריעות לגלגול.
4.בשכיבה על הבטן נגרה עם צעצוע את היד ונרים את הצעצוע כך שתנועת היד המושטת אליו תוביל להעברת משקל ולהתהפכות.
5. בשכיבה על הגב לאחוז בשתי הרגליים לכופף אחת וליישר את השנייה. הרגל המכופפת מובילה את ההתהפכות לכיוון הבטן.

בכבוד רב,
שירי קאשי
www.first-step.co.il
   שכיבה על הבטןאורלי 13:17 18/02/2009
שירי צהריים טובים,
כמה פעמים ביום אני אמורה לעשות לה את התרגילים? ואחרי כמה זמן אני אמורה לראות כבר שיפור? ועוד שאלה האם לתת לה לשכב על הבטן כשהיא מתחילה כבר "לקטר" שנמאס לה?
תודה על עזרתך ,
אורלי
   שירי קאשי 20:58 18/02/2009
הי אורלי,
תתרגלי לפחות פעם ביום אבל רצוי אם אפשר להגיע אפילו לשלוש פעמים. קצב השיפור תלוי במצבה הנוחכי ובכמות התרגול כך שהשינוי יכול להיות אפילו תוך מספר ימים או לקחת יותר (קשה לי לענות על כך בהתכתבות)

בכבוד רב,
שירי קאשי
www.first-step.co.il
   המשך תרגילים להתקדמותאורלי 09:59 24/03/2009
שירי שלום

אחרי חודש של תרגולים, בתי בשבועיים האחרונים התחילה להתהפך מגב לבטןמספר רב פעמים ביום ואף התחילה לזחול אחורה (זחילת גחון).
היא מאוד פעילה על הבטן מושכת צעצועים ומשחקת איתם.
הייתי רוצה לדעת אלו תרגילים עכשיו אני צריכה לעבוד איתה? (היא בת 8 חודשים)
בתודה מראש,
אורלי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו